Spread the love

MINI ailesinin 3 ve 5 kapılı modelleri ile Cabrio modelleri elden geçti. Yenilenen yüzleri ile 2021 yılı ikinci çeyreğinde Borusan Otomotiv Türkiye şovrumlarındaki yerini alacak.

İkonik modeller arasında listenin her zaman ilk sıralarında yer almıştır MINI markası. Retro tasarımın öncüsü markanın 3 ve 5 kapılarının yanı sıra Cabrio modelleri de elden geçerek yenileniyor. Artık daha yuvarlak tasarım detaylarına sahip olan markanın yeni yüzünde daha geniş altıgen çerçeveye sahip radyatör ızgarası bulunuyor. Sis farlarının yerini alan dikey hava girişleri onu daha sportif kılmış. Tamponda yer alan plakalık ise gövdeyle aynı renge sahip olmuş. Çamurluklar yeniden tasarlanmış. Arka tampondaki sis lambasının yerine LED aydınlatma gelmiş. Mevcut alaşım jant ailesine 5 yeni seçenek eklenmiş. Yenilenen adaptif süspansiyon opsiyonel olarak ilk defa MINI Hatcback modellerinde yerini alırken, ikonikleşen go-kart hissini yeniden tanımlanıyor. Sportif ve aynı zamanda konforlu bir sürüş deneyimi için önemli ölçüde geliştirilen süspansiyon sistemi, sürüş durumuna ve yol koşullarına bağlı olarak sönümleme kuvvetini yüzde 50’ye kadar azaltabiliyor.

Havalı versiyon

Tavan ve yan ayna kapakları için seçilebilen kontrast renkler, kişiselleştirme söz konusu olduğunda MINI’yi öncü yapan en çarpıcı tasarım özellikleri arasında yer alıyor. Jet Black, Aspen White ve Melting Silver renklerinin yanı sıra MINI John Cooper Works için özel olarak tasarlanan Chili Red ile birlikte Yeni 3 Kapı ve MINI 5 Kapı, yenilikçi ve benzersiz bir tavan renk skalasına sahip. Ayrıca yeni Multitone Tavan, ön cam çerçevesinden arkaya doğru uzanan renk geçişiyle fark yaratıyor.

Tavan renk seçeneklerinin yanı sıra gövde rengi de üç yeni alternatife kavuşuyor. Metalik Rooftop Grey ve Island Blue renklerine ilave olarak, ilk etapta MINI Cabrio’yla gelen Zesty Yellow seçeneği de MINI 3 Kapı ve MINI 5 Kapı’da 2021 yılının son çeyreğinde sunulacak. Piano Black Dış Kaplama opsiyonunu tercih edenler için kapı kolları, yan ızgaralar, yakıt kapağı, egzoz sisteminin model yazısı, egzoz boruları ve motor kaputuyla bagaj bölmesi kapağında yer alan MINI logoları da artık parlak siyah renkte geliyor.

Zengin donanım seçenekleri

Yeniden tasarlanan LED farlar, Yeni MINI 3 kapı, MINI 5 kapı ve MINI Cabrio’da standart olarak yerini alıyor. Karakteristik yuvarlak aydınlatmaların iç muhafazası krom yerine artık siyah renkte tasarlanırken, kısa far ve uzun far için kullanılan LED üniteler, yolun parlak ve eşit şekilde aydınlatılmasına imkan sağlıyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen adaptif LED farlar, viraj ışığı, matris uzun huzme ve kötü hava aydınlatmasını da içinde barındırıyor. Ayrıca elektrikli park freni MINI ELECTRIC için de artık standart olarak yer alıyor. Union Jack tasarımındaki karakteristik stoplar Yeni MINI 3 kapı, MINI 5 kapı ve MINI Cabrio’da standart olarak sunuluyor. İngiliz bayrağından ilham alan görünüme sahip stop aydınlatmaları, koyulaştırılan yeni versiyonu ile daha çarpıcı bir hale geliyor. Yeni MINI ailesi, geri vites lambası haricinde arka lambaların tüm fonksiyonlarında LED aydınlatma teknolojisine sahip.

Çok işlevli düğmelere sahip yenilenen spor deri direksiyon, Yeni MINI 3 kapı, MINI 5 kapı ve MINI Cabrio’nun tüm model seçeneklerinde standart donanımının bir parçası oluyor. Ayrıca ilk defa bu MINI ailesinde opsiyonel olarak direksiyon ısıtması da sunuluyor.

Ek olarak, yenilenen Sürücü Asistanı ile gelen şerit terk uyarısı, sürücülerin 70 ile 210 km/s arasındaki hızlarda rota boyunca güvenle yolculuk edebilmesine yardımcı oluyor.

İç mekanda kalite

MINI 3 kapı, MINI 5 kapı ve MINI Cabrio’nun yeniden tasarlanan iç mekanı modern, sofistike ve yüksek kaliteli yapısıyla öne çıkıyor. İç tasarımda kullanılan krom malzemeler azalırken, iki adet yuvarlak hava çıkışı artık siyah panellerle çerçeveleniyor. Havalandırma kanalları yeniden tasarlanırken, 8,8 inç renkli dokunmatik ekranda bulunan düğmeler ve Piano Black parlak yüzeyler Yeni MINI ailesinde standart özellikler arasında yer alıyor.

Yeni MINI 3 kapı, MINI 5 kapı ve MINI Cabrio’nun işletim sistemi, otomobil işlevlerini, ses ayarlarını ve eller serbest telefon sistemini son teknoloji grafik ekranında kullanabilmek için yenilendi. Arzu edilen menü öğeleri “canlı widget’lar” olarak görüntülenebilirken, dokunmatik ekranın kaydırılmasıyla da kolaylıkla seçilebiliyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.