Spread the love

Alman markasının kompakt SUV sınıfındaki ilk modeli olan GLA, ikinci jenerasyonu ile Türkiye’de 412.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yeni GLA’da 163 HP’lik turbo benzinli motor ve 7G-DCT otomatik şanzıman standart olarak sunulmuş. 412.500 TL’lik fiyat etiketine sahip Progressive donanım paketine 454.000 TL’den başlayan AMG donanım paketine sahip. Markanın, SUV ürün gamının giriş seviyesini oluşturan model, güncel kompakt sınıf model ailesini tamamlamış oluyor. Selefi ile kıyaslandığında daha güçlü bir karakter sergileyen Yeni GLA, 1.611 mm’lik yüksekliği ile selefinden 10 cm daha fazla. Bu sayede yüksek oturma pozisyonu sunarken ön koltuklarda daha iyi baş mesafesi sunuyor. Selefine göre 1,5 cm kısalmış olan modelin dikleştirilmiş ön bölümü, kısa ön va arka gövde uzantıları kadar etrafını çevreleyen korumalar da arazi araçlarına özgü tasarım unsurlarını oluşturuyor. Ön bölümde geniş radyatör ızgarası ve markaya özgü bir uygulama olarak farların iç grafik dizaynı dikkat çekiyor. Arka bölümde bagaj kapağına kadar uzanan arka stoplar ve tamponda yer alan reflektör tasarım olarak şık. Alüminyum tavan rayları ve krom kaplamalı bagaj eşiği fonksiyonelliğin yanı sıra off-road karakterine atıfta bulunuyor.

İç mekanda sürücü ile yolcu tarafı ayrı düşünülmüş. Tüm ekran ve tuş takımları sürücü odaklı konumlandırılmış. İki adet 7 inçlik, biri 7 ve diğeri 10,25 inç ile iki adet 10,25 inç olmak üzere üç farklı versiyon sunuluyor ön konsolda. Gözle görünen ön bölümde yer alan 5 adet havalandırmaların yuvarlak görünümleri sportif bir duruş sergiliyor.

MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi-eğlence multimedya sistemi standart olarak sunuluyor. Kişiselleştirme özelliği farklı donanımlarda sunuluyor. Arka koltuklar toplamda 140 mm kadar ileri geri hareket edebiliyor. Diz mesafenizi ya da bagaj hacminizi ihtiyaca göre şekillendirebiliyorsunuz.

Güvenlik konusunda da günümüz ihtiyaçlarını karşılıyor. Acil durum manevra yardımcısı, acil durum şerit yardımcısı, araçtan çıkış kör nokta uyarı sistemi, yaya geçişlerinde kişilerin algılanması özellikleri dikkat çekenler. Bunun dışında; DISTRONIC, aktif takip yardımcısı, aktif direksiyon yardımcısı, hız sınırına otomatik uyarlama yardımcısı, tıkanıklık acil fren fonksiyonu, aktif şerit takip yardımcısı, aktif kör nokta yardımcısı, çapraz trafik fonksiyonuna sahip aktif fren yardımcısı ve PRE-SAFE® PLUS gibi özellikler Sürüş Yardım Paketi’nde devreye giriyor.

Teknik Özellikler

  GLA 200[1]
Şanzıman 7G-DCT çift kavramalı otomatik
Hacim (cc) 1.332
Maksimum güç (kW/PS) 120/163
Devir/dakika 5.500
Maksimum tork (Nm) 250
Devir/dakika 1.620-4.000
Karma Koşullarda Yakıt tüketimi (l/100 km) 6,0-5,7
Karma Koşullarda CO2-Emisyon salım değeri (gr/km) 137-130
Hızlanma 0-100 km/s (sn) 8,7
Maksimum hız (km/s) 210

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.