Spread the love

Markanın rekorlara imza atan efsanevi W125’ine bir saygı gösterisi olan konsept, aynı zamanda bu efsaneyi gelecekle buluşturuyor. Tahmin edeceğiniz üzere EQ Silver Arrow tamamen elektrikli bir konsept. Marka otomobile 80 kWh’lık bir pil ve toplamda 750 HP güç üreten elektrik motorlarıyla donatmayı düşünüyor. Bu güç ünitesi otomobile görüntüsünün altını dolduracak nitelikte bir hızlanma ve tahminen 400 kilometreye kadar bir menzil sunacak.

Mercedes-Benz şef tasarımcısı Gorden Wagener tarafından tasarlanan tek kişilik otomobil, markanın “Duygusal Saflık” olarak adlandırdığı tasarım felsefesini somutlaştırdığı örneklerden biri. Otomobilin sadece 5.3 metre boyundaki gövdesi tamamen karbonfiberden imal edilmiş ve Alubeam Silver isimli gümüş renge boyanmış. Ön tarafta iki far ve EQ logosunu birleştiren ışık çizgisi yanlarda da devam edip başka bir EQ logosunun üzerinden geçiyor.

Otomobilin dikkat çeken diğer tasarım detayları ise, tekerleklerin yalnızca ön taraflarını kapatan çamurluklar ve Project One’dakine benzer bir hareketle açılan arka kanat.

Tek kişilik kabin ise taba rengi deriyle kaplı. Parlak alüminyum ve ceviz ağacı kaplamalar kabine lüks bir atmosfer katarken, konsoldaki panoramik ekran sürücüyü son teknolojiyle buluşturuyor. Ekranın en ilginç özelliği ise “hayalet modu.” Ekranda sanal bir otomobil çıkıyor ve ona karşı yarışabiliyorsunuz. Bunun dışında direksiyonda bulunan dokunmatik ekran sürücüye Comfort, Sport ve Sport+ modları arasında seçim yapma imkanı sunuyor. Sürücü ayrıca otomobilden çıkacak sesi de seçebiliyor: Formula 1 ya da Mercedes-AMG V8 sesleri seçenekler arasında!

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.