Spread the love

Mercedes-Benz için yeni bir heyecan başlıyor. İlk hafif ticari modeli olacak Citan, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen bir organizasyon ile yüzünü gösterdi. Bugüne kadar konsept yani çizim olarak resmedilen model 2012 yılı sonuna doğru Türkiye’de satışa sunulacak…

Mercedes-Benz Citan 3 farklı gövde uzunluğu ile sunulacak. Kompakt, uzun ve ekstra uzun’dan oluşacak modellerin hepsinde ESP, ABS, VDC, çekiş kontrol sistemi ve 6 hava yastığı gibi özellikler standart olarak sunulacak. Citan modeli Renault ile yapılan işbirliği ile hayat buldu. Renault’un Kangoo modeli üzerine geliştirilen Citan’da 75, 90 ve 110 HP’lik 1.5 dCi motorlar görev yapacak. Aynı zamanda 1.2 litrelik 112 HP’li benzinli bir versiyonu olacak. Benzinli versiyonda BlueEFFICIENCY adı verilen paket ile ECO start/stop özelliği de olacak. Tasarımı itibari ile Renault’tan ayır etmek için ön bölüm devreye giriyor. Klasik Mercedes-Benz ızgarası bu ayrışmaya yardımcı oluyor.

Mercedes-Benz Citan’ın gövde uzunlukları ise;

  • Citan Kombi – 4,32 m uzunluğundaki 5 kişilik bu aracın direksiyonuna  oturulduğunda diğer tüm Mercedes-Benz araçlarında olduğu gibi “evde” hissi veriyor.
  • Citan Panelvan – 3,94 m, 4,32 m ve 4,71 m olmak üzere üç farklı uzunluk seçeneği ile ticari kullanımın farklı alanlarına uygun bir araç.
  • Citan Mixto (yarı camlı) – 5 kişilik bu aracın arka koltuğu tamamen     yatırılabiliyor. Her iki yanında da standart olarak sürgü  kapılı bu aracın uzunluğu 4,71 m.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.