Spread the love

Birbirinden özel 100’e yakın klasik otomobilin 250 km’lik bir parkurda yarıştığı rallide, dereceye girenlerin ödülleri 23 Nisan’da gerçekleşen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Mercedes-Benz Türk’ün 2015 yılından beri Klasik Otomobil Kulübü’nü destekleyerek ana sponsorluğunu üstlendiği bahar rallisinin dördüncüsü olan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018 sona erdi. chrome iphone 7 case Başta Mercedes-Benz olmak üzere birbirinden farklı marka, hikaye ve karaktere sahip 100’e yakın klasik otomobilin katıldığı “Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018”e 23 Nisan Pazartesi günü Çırağan Palace Kempinski önünden start verildi. fur iphone 6 case Boğaz hattını takip ederek Kilyos’a uğrayan ralliciler ilk güne İş Kuleleri’nde noktayı koydu. iphone 8 case soa Rallinin ikinci gününe ise yine Çırağan Palace Kempinski’den start verildi. full body case iphone 7 plus 250 km’lik parkur, Esenyurt istikametine doğru alınan yolun ardından Oasis Designer Outlet’te son buldu.

Rotayı en iyi zamanlamayla tamamlayan ralliciler 23 Nisan Pazartesi günü Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşen ödül töreniyle ödüllerine kavuştu.Düzenlenen ödül törenine, yarışmacıların yanı sıra Klasik Otomobil Kulübü yetkilileri ve Mercedes-Benz Türk yetkilileri katıldı.

Klasik Mercedes-Benz otomobillere ödüller

Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasında düzenlenen “Mercedes-Benz Klasmanı”nda birincilik 1964 Model 230 SL aracıyla Hasan Tunç ve Kaan Şakar’ın oldu. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan’ın ödülleri teslim ettiği klasmanda ikinciliği 1968 Model 280 SL aracıyla Aydın Harezi ve Reyhan Harezi alırken, 1980 model 280 SLC aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu ise tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasından üçüncü oldu.

Farklı kategori ve klasmanlarda 29 ödülün dağıtıldığı gecede, Mercedes-Benz Müzesi ve Mercedes-Benz Classic Center’a düzenlenen seyahatin hediye edileceği “Mercedes-Benz Kupası” özel ödülünü ise 1965 model 230 SL model aracıyla Yüksel Güner Hak ve Hande Hak aldı.

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018’e katılan 96 otomobilden 59’unda kadın pilot ve co-pilotlar yer aldı.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.