Spread the love

Mercedes-AMG yüksek performanslı otomobillerini “sıfır emisyon çağı”na hazırlamaya niyetli. Marka orta-hibrit “53” model serisiyle de bu niyetini açıkça belli ediyordu.

Dahası yeni GLS 580, AMG tarafından tasarlanan 4.0 litrelik twin turbo motora sahip. AMG patronu Tobias Moers, bu motoru ve 48 voltluk elektrik sistemini tamamen kendi geliştirdiklerini belirtiyor. 2019 New York Otomobil Fuarı’nda Road & Track’e röportaj veren Moers şunları dile getirdi:

“Motorun AR-GE’si tarafımızca yapıldı. Motorun 48 voltluk elektrik sistemi de bizim mühendislerimizce gerçekleştirildi ve bu sistemi yakın zamanda kendi otomobillerimizde de kullanacağız. Sistemi öncelikle GLE ve GLS’nin 63 motorları için geliştirmiştik. Ancak şimdilik GLS 580’de kullanılacak.”

“2021’de elektrifikasyona uğramamış hiç bir AMG otomobili olmayacak. Elektrikli otomobillerin performanslı segmentlerdeki payı çok daha artacak. Bu segmenti de geleceğe taşımak zorundayız.”

En üst düzey elektrikli model ise AMG One hiperotomobil olacak. Formula-1’den gelen 1.6 litrelik turboşarjlı V6 güç ünitesi ve dört adet elektrik motoruyla otomobil 986 HP güce sahip olacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.