Spread the love

Mercedes-AMG GT R Roadster alüminyum, magnezyum ve çelik konstrüksiyona sahip mekanizmalı bir üç katlı kumaş tavanla geliyor. Parlak siyah ayna kapakları, sarı fren kaliperleri ve 20/21 inç ebadındaki jantları Roadster’a özgü detaylar.

Kabin ise diğer modellerden tanıdık bir havaya sahip. 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10.25 inçlik bilgi ve eğlence ekranı, piyano siyahı ve siyah karbon detaylarla bezeli konsol ve AMG Performance koltuklar göze çarpan detaylar arasında.

Standart GT R gibi Roadster da 4.0 litrelik çift turbo V8 motora sahip. 585 HP güç ve 700 Nm tork üreten motor otomobili 0’dan 100’e 3.6 saniyede çıkarıyor ve 317 km/s’lik bir son sürate ulaşmasını sağlıyor.

Çoğu roadster otomobil aslında “gezinti” amaçlı tasarlanır ancak GT R Roadster bunun tam tersi bir felsefeye sahip. Otomobilin standart özellikleri arasında dinamik motor ve şanzıman kulakları, titanyum egzoz ve carbon alt takım parçaları bulunuyor. Ayrıca otomobilin süspansiyonu da yol kullanımından ziyade pist kullanımına odaklı. Aktif arka tekerlekten yönlendirme sistemi ve elektronik kontrollü kilitli arka diferansiyel de standart özelliklerin arasında.

Otomobilden 750 adet üretilecek, ancak fiyatlandırma konsunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.