Spread the love

Markanın “tamamen elektrikli” ilk SUV modeli olacak olan Yeni iX3 yıl sonunda yollarda olmayı planlıyor.

BMW, tamamen elektrikli serüvenine i3 ile başlamıştı. Oldukça da iyi bir başlangıç olmuştu. BMW i çatısı altında çıkan bu modele bir büyük dahil oluyor. Yeni BMW iX3’te tamamen elektrikli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2020 yılının sonunda tüketici ile buluşmaya hazırlanan model, dört hafta gibi bir kısa sürede 7.700 kilometre ve 340 saatten fazla test sürüşleriyle homologasyon yani onay sürecini tamamlamış. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle geliştirilen ve yaklaşık 440 kilometre menzil sunan Yeni BMW iX3, 2021 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye’de yollarda olacak.

Son teknolojisi ile geleceğe ışık tutuyor

Yeni BMW iX3, 2021’den itibaren üretimlerine başlanması planlanan BMW i4 ve iNEXT modellerinin rol modeli olacak. Yeni yüksek voltajlı bataryası ve yapay zeka gibi en son teknolojileri barındıran iX3, kardeşi X3 ile birlikte Çin’deki tesislerde üretilecek.

Markanın “İlki”

Yeni iX3, markanın benzinli, dizel ve tamamen elektrikli motor seçeneklerini birlikte sunduğu ilk model olacak. Markanın “Seçim Gücü” olarak adlandırdığı bu yaklaşım, şirketin dünya çapındaki kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretebilmesine ve küresel CO2 emisyonlarını azaltma yolundaki etkisini de güçlendirmeyi hedefliyor.

 

 

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.