Spread the love

Kısa bir süre önce makyajlanan Porsche Macan, S versiyonuna kavuştu. Alman üretici Macan S’in kaputunun altında yeni bir turboşarjlı V6 motora yer veriyor.

Yeni motor aslında Cayenne ve Panamera modellerinde kullanılan makine. Twin-scroll teknolojisine sahip bir turbo kullanan motor 350 HP güç ve 480 Nm tork üretiyor. Makyajlı S’in 0-100 hızlanması ise Sport Chrono opsiyonuyla donatılan modellerde 5.1 saniye sürüyor, son sürat ise 251 km/s.

Macan S’in süspansiyon ve frenlerinde de makyajla birlikte geliştirmeler geliyor. Ön süspansiyon çatalları artık çelik yerine alüminyumdan üretilmiş; bu da daha keskin bir direksiyon ve artan sürüş konforu anlamına geliyor. Fren sisteminde kullanılan daha hafif pedal sayesinde SUV’un fren hissiyatının geliştirildiği iddia edilirken, ön disklerin ebatları 360×36 milimetreye yükseltilmiş. Karbon fren opsiyonu da müşterilere sunulmaya devam ediyor.

Makyajla birlikte Macan’a gelen en büyük yenilik tek parçalı arka stopları olmuştu. Bunun yanında Porsche artık otomobilin iç mekanında 10.9 inçlik PCM bilgi ve eğlence ekranıyla opsiyonel GT spor direksiyon simidini de sunuyor.

Makyajlı Macan S, ABD’de 59,650 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.