Spread the love

BMW, hızlı sedan meraklılarına henüz yeni M3’ü sunmuyor, ancak ona en yakın otomobilini tanıttı. M340i bugüne dek üretilmiş ve M departmanının elinin değmediği en güçlü BMW modeli. Marka dünya prömiyerini Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapacağı modelin detaylarını ise fuar öncesi açıkladı.

Otomobilin kalbinde 3.0-litre hacminde sıralı altı silindirli motor görev yapıyor. Turboşarjlı makinenin ürettiği güç 382 HP, tork ise 500 Nm. Tüm performans figürleri henüz açıklanmasa da marka M340i xDrive’ın 0’dan 100’e hızlanmak için sadece 4.2 saniyeye ihtiyaç duyacağını belirtiyor. Tipik Alman hızlı otomobil adeti olarak son sürat 250 km/s’de limitli.

Üretilen güç sekiz oranlı otomatik şanzımanla arka tekerleklere ya da hızlanma verisi açıklana xDrive modelinde dört tekerleğe aktarılıyor. M340i M Sport süspansiyonlara sahip, ayrıca adaptif süspansiyonlar da isteğe bağlı olarak alınabiliyor. Elektronik kontrollü diferansiyel, değişken oranlı direksiyon kutusu, önde 348 mm’lik ve arkada 345 mm’lik disklere sahip fren sistemi de otomobilin diğer detayları.

Henüz fiyatlandırma açıklanmadı, ancak M3’e giden yoldaki en güçlü yeni 3 Serisi önümüzdeki yaz satışta olacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.