Spread the love

EN ÇOK SATILAN ELEKTRİKLİ 458 KM MENZİLLE YENİLENDİ

Nissan, Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Leaf’in yeni E-Plus modelini tanıttı.

Nissan Leaf, piyasaya sürüldüğü 2010 senesinden beri dünya çapında 380 bin adetlik satışa ulaşarak dünyanın en çok satan tam elektrikli otomobili olmuştu. Yeni Leaf E-Plus ise, müşterilere daha yüksek bir güç ve daha uzun bir menzil sunacak.

458 kilometre menzil

Nissan Leaf 322 kilometrelik bir menzil sunarken, E-Plus modeli bu değeri yaklaşık %40 arttırarak müşterilere 458 kilometre menzil sunacak. Bu menzili yeni yüksek kapasiteli aküsü ve güçlü bir motorla mümkün kılan otomobilin aktarım sistemi 215 HP güç ve 340 Nm tork üretiyor. Marka otomobilin hızlanma verilerini paylaşmasa da, E-Plus’ın 80-120 km/s esnekliği düz modele kıyasla %13 iyileştirilmiş olacak.

“İnsan-Makine” arayüzü

Güncellenen Leaf’in içinde 8 inçlik yeni bir bilgi ve eğlence ekranı görev yapıyor. Yeni “Kapıdan-kapıya navigasyon” sistemi, uyumlu bir akıllı telefonla senkronize çalışarak sorunsuz sürüş ve yürüyüş yollarını tespit ediyor.

Yeni Leaf, “İnsan-Makine Arayüzü” olarak isimlendirilen dijital sistem sürücüler, araçlar ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. Nissan Connect adlı telefon uygulamasıyla sürücüler aracının şarj durumunu takip edebiliyor, en yakın şarj istasyonunu bulabiliyor ya da otomobilin kabinini uzaktan ısıtıp soğutabiliyorlar.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.