Spread the love

Mercedes-Benz’in ilk nesliyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan küçük dört kapılı coupe’si CLA yenilendi.

Mercedes-Benz, Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)’nda ikinci jenerasyon CLA modelini resmi olarak tanıttı. Yeni kompakt dört kapılı coupe otomobil, eskisinden 48 mm uzun ve 53 mm geniş; tekerlek açıklığı da 30 mm artmış. Bu da iç mekanda daha ferah bir atmosfer anlamına geliyor.

Fuarda gösterilen CLA 250 modelinde 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı bir motor bulunuyor. 225 HP güç ve 350 Nm tork üreten makine, yedi ileri çift kavramalı bir şanzımanla tekerleklere bağlanıyor. Marka henüz tüm motor yelpazesini tanıtmadı, ancak yetkililer CLA’anın kaputunun altında kullanılan ünitelerin büyük ölçüde A-Sınıfı ile benzerlik göstereceğini belirtiyor.

Sürüş dinamikleri yeni CLA’da büyük bir rol oynuyor. Önde 63 mm, arkada da 53 mm genişleyen iz açıklığı ile yere yaklaşan ağırlık merkezi, Mercedes-Benz’in iddiasına göre yeni CLA’yı model gamındaki en sportif kompakt otomobil kılıyor.

İçeride ise yeni CLA, beklendiği üzere A-Sınıfı ile aynı mimariyi paylaşıyor. Konsolun yıldızı ise tabii ki yeni MBUX bilgi ve eğlence sistemi. Teknoloji tarafında ise otomobilin donanım listesi neredeyse S-Sınıfı’ndan gelmiş gibi görünüyor. Yarı otonom sürüş, Acil Durum Fren Sistemi, Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, Aktif Fren Asistanı ve benzeri bir çok ileri teknoloji ürünü donanım CLA’da yerini alıyor.

Yeni Mercedes-Benz CLA, Avrupa’da Mayıs ayında satışa sunulacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.