Spread the love

BMW’nin kompakt spor sedan kavramını yaratan modeli 3 Serisi son jenerasyonuyla karşınızda. Kısa bir süre içersinde Paris Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilecek otomobil, markanın konfigüratöründen alınmış ekran görüntüleriyle internete sızdı. Konfigüratörde oluşturulan otomobiller Sport Line ve M Sport modelleri. Ayrıca bir kaç iç mekan kombinasyonu da sızan görsellerde yer alıyor.

İlk bakışta otomobilin güncel nesle kıyasla çok daha agresif göründüğü ve kaskin hatlara sahip olduğu fark ediliyor. LED ya da Laser olarak sunulan ön farların alt çizgisi makajlı sedan E46’lardakine benzer bir biçimde çentikli, böbrek ızgaralarsa çok daha büyük ve ön tasarımda çok daha belirgin. Yine keskin hatlarla tasarlanan ön tampon ise M Sport paketiyle daha da agresifleşiyor.

Profilden baktığınızda otomobilin aks aralığının gözle görülür biçimde uzadığı fark ediliyor. Arka tarafta ise neredeyse marka ile özdeşleşen “L” şekilli stoplar yerini düz tasarımlı stop lambalarına bırakıyor. Yeni stop lambaları (en azından) spor paketli modellerde karartılmış olarak karşımıza çıkıyor. Arka tampon da öndeki gibi daha agresifleşirken, M Paket’teki çift egzoz çıkışlı difüzör dikkat çekiyor. Ayrıca G20 ile birlikte dört yeni renk seçeneği de geliyor: Dravit Gri, Citrin Siyah II, Tansanit Mavi II ve Vermont Bronz.

İç mekan ise F30 jenerasyonuna kıyasla biraz daha derli toplu görünüyor. Görsellerde 12.3 inçlik dijital enstrüman paneli, 10.25 inçlik multimedya ekranı, yeni tip spor koltuklar, yeni iklimlendirme kontrolleri ve yeni tip direksiyon simitleri görülebiliyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.