Spread the love

Sızdırılan onlarca görselin ardından BMW sonunda merakla beklenen roadster’ının üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Geçen sene gösterilen konsept otomobilin izinden ilerleyen yeni Z4, M40i modeli ile tanıtıldı. Geniş böbrek ızgaralar, çekik farlar ve büyük havalandırma yarıkları otomobilin tasarımında ilk göze çarpan detaylar. Yatık ön camla başlayan profilde büyük bir çamurluk ızgarasına yer verilmiş. Arkada bagaj kapağına entegre bir spoyler ve yakın zamanda tanıtılan 8 Serisine benzer ince stop lambalarını görüyoruz. Gövdedeki en büyük değişiklik ise, önceki nesilde kullanılan metal açılır tavanın yerini daha geleneksel bir kumaş tavana bırakmış olması.

Prömiyerde kullanılan otomobil, konsept modeldekine benzer bir Frozen turuncu boyaya sahip. 19 inçlik çift renkli jantlar, BMW Individual parlak siyah trimler, siyah ayna kapakları ve adaptif LED farlar dikkat çeken diğer detaylar. İç mekanda ise yeni bir dijital gösterge ve yeni tip üç kollu direksiyon bizi karşılıyor. Tanıtımda kullanılan M40i modelinde Harman Kardon ses sistemi, siyah Vernasca deri koltuklar ve head-up display bulunuyor.

Z4 M40i modelinde 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli turboşarjlı bir ünite görev yapıyor. 335 HP güç üreten makina otomobili yalnızca 4.4 saniyede 0’dan 100’e ulaştırıyor. M Sport fren sistemine sahip olan otomobilin süspansiyon sisteminde ise elektronik kontrollü amortisörler görev yapıyor. M Sport diferansiyel ve geleneksel 50:50 ağırlık dağılımı da otomobilin dikkat çeken diğer özelliklerinden.

Yeni Z4 2019 baharında satışa çıkacak. Eylül ayı sonlarına doğru BMW’nin yeni modelle ilgili daha geniş bir bilgilendirme yapacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.