Spread the love

Jeep’in pikap pazarına dönüşünü simgeleyen Gladiator, bu yaz düzenlenecek 2019 Camp Jeep etkinliğiyle resmi olarak Avrupa’ya ayak basacak.

Temmuz ayında İtalya’da düzenlenecek 2019 Camp Jeep etkinliği, Jeep Gladiator’u resmi olarak Avrupa topraklarına getirecek. Potansiyel müşterilerin Gladiator’u yakından inceleme fırsatı bulacağı etkinliğin hemen ardından otomobil EMEA pazarında satışa sunulacak. EMEA bölgesi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsıyor. Bu da Gladiator’un ülkemizde satışa sunulması ihtimalini akıllara getiriyor.

2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtılan Gladiator, marka tarafından “en yetenekli orta segment pikap” olarak tanımlanıyor. Fonksiyonellik, sınıfının en iyi çekme kapasitesi, üstü açık olma özelliği ve ciddi bir offroad yeteneği sunan araç, ABD’de 33.545 dolarlık başlangıç fiyatına sahip.

Müşteriler Gladiator’u şimdilik sadece 286 HP gücünde 3.6 litrelik Pentastar V6 motorla satın alabiliyor. 2020’de 280 HP’lik bir V6 3.0 litre dizel de motor yelpazesine eklenecek.

İtalya’da düzenlenecek olan Camp Jeep organizasyonunda hem Jeep’in hem de Mopar’ın başka sürprizleri de var. Cenevre’de sergilenen Wrangler Rubicon 1941 bu sürprizlerden sadece biri. Organizasyonda sergilenecek model normal Wrangler’dan donanımıyla ayrışıyor. Rubicon 1941 sahip olduğu ekstralarla çok daha yüksek bir offroad kabiliyetine sahip ve yükseltilmiş şasisi ve şnorkel donanımı gibi aksesuarlarıyla oldukça farklı görünüyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.