Spread the love

Cenevre fuarı bünyesindeki garip otomobillerle ziyaretçilerini daima şaşırtmıştır. Bu seneki en farklı model, yerden yüksek bir hiper otomobil olan GFG Style Kangaroo.

İsviçre’de yakın zamanda düzenlenen klasik otomobil zerafet yarışmalarından birinde ilk gösterimi yapılan Kangaroo, Cenevre fuarıyla birlikte resmi olarak tanıtıldı. “Elektrikli hiper-SUV” olarak tanımlanan model, daha önce hiç görmediğimiz bir segmentin öncüsü olabilir.

Otomobilin temelini oluşturan elektrikli platform CH Auto ile ortaklaşa geliştirilmiş ve iki adet 180 kWh’lık pile sahip. 483 HP güç ve 700 Nm tork üreten sistem dört tekerleğe birden aktarılıyor ve Kangaroo 0’dan 100’e 3.8 saniyede “zıplıyor.” Otomobilin menzili ise 450 km’den fazla.

GFG Style Kangaroo’yu diğer tüm spor otomobillerden ayıran en büyük özelliği ise süspansiyon sistemi. Racing modunda yerden yüksekliği 140 mm’ye düşen otomobil, Road modunda 190 mm’ye, Off-road modunda ise 260 mm’ye yükseliyor.

Otomobilin gövdesinin büyük bölümü karbon fiberden imal edilmiş; bazı kısımlar ise polikarbonat. Dar tasarımlı farlar, kelebek kanadı şeklindeki kapılar ve keskin görünümlü ön tampon otomobilin göze çarpan tasarım detayları.

GFG Style otomobilin şimdilik sadece bir konsept olarak kalacağını belirtiyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.