Spread the love

Hyundai, Sonata’yı tamamen yeniledi. Otomobil kabuki değiştirirken son dönemin modasına uymuş ve artık dört kapılı bir coupe olarak karşımızda.

Dünya prömiyeri Nisan ayında New York Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan 2020 model yeni Sonata resmi olarak tanıtıldı. Tamamen baştan tasarlanan yeni model artık dört kapılı bir coupe.

Sekizinci nesil Sonata, Koreli markanın “duygusal sportiflik” olarak adlandırdığı yeni tasarım felsefesinin ilk örneği. Geçtiğimiz yıl Le Fil Rouge konsepti ile ortaya çıkan bu tasarım anlayışına sahip otomobil hakkında markanın tasarım merkezi başkanı Sang Yup Lee, “Yeni Sonata, coupe benzeri bir tasarıma sahip. Alçalan tavanı, kısa tampon çıkıntıları ve alçak bagaj kapağı dengeli bir görüntü yakalıyor ve Hyundai’nin imzası krom çıta artık kaputa kadar uzanarak otomobili olduğundan daha uzun gösteriyor,” diyor.

Geçen sene gösterilen konsepttek gizli LED farlar Sonata’da hayat buluyor. Kaputa boyunca uzanan krom şerit otomobilin burnunda LED gündüz farlarına dönüşüyor ve otomobile kendine has bir görünüm katıyor. Ayrıca markanın tasarım konusunda gösterdiği efor sadece dış mekanla kısıtlı da değil.

Tasarımcılar otomobilin iç mekanının uçaklardan ilham aldığını söylüyor. Bu iddiaları bir kenara bırakıp fotoğraflara bakınca yeni iç mekanın Hyundai standartlarına göre oldukça gelişmiş olduğunu görmek zor değil.

Gösterge tablosu tamamen dijital, dokunmatik multimedya ekranı da kapasitif düğmelere sahip. Ayrıca orta konsolda vites kolu yerine butonlar görev yapıyor. Hyundai’nin açıklamasına göre otomobil anahtar olarak cep telefonunuzu kullanacak. Sonata sahipleri telefonlarına indirecekleri bir uygulama ile otomobillerini kilitleyip açabilecekler.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.