Spread the love

Hyundai markasının i10 modeli, kalitesini tüm dünyaya kanıtlamak ve dayanıklılığını test etmek amacıyla Avrupa’da 14 farklı ülkeyi ziyaret edecek.

Firmadan yapılan açıklamada, i10 modelinin satışına başlandığı ilk andan itibaren tüketicilerin gözünde büyük beğeni topladığı ve bulunduğu segmentteki dengeleri değiştirdiğinin altı çizildi.

Shell sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu kalite ve dayanıklılık testinde, Hyundai i10 kendisini yaklaşık 10 bin kilometrelik bir maratonda bulacak. Türkiye’den başlayacak olan bu gezinin durakları ise; sırasıyla Yunanistan, Makedonya, Slovenya, Sırbistan, Macaristan, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya, Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Bulgaristan. 14 gün sürecek olan bu yolculuk Türkiye’den başlayıp yine Türkiye’de son bulacak.

Proje kapsamında, yolculuğa Hyundai Assan İzmit Fabrikası’ndaki son kontrollerle başlayan Hyundai i10’nun, 10 bin kilometre sürecek test için ilk durağının Selanik olduğu bildirilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Zorlu kış şartlarında durmaksızın yol alan Türkiye’nin gururu Yeni i10, daha sonra Selanik’ten Üsküp’e doğru yönelerek, i10 Avrupa Yolunda’ projesinin ikinci etabına başladı. Hyundai i10, proje kapsamında Hyundai’nin Almanya’daki Ar-Ge Merkezi’ni ve HMMC Çek Cumhuriyeti Fabrikası’nı ziyaret ederek üst düzey yöneticilerle de görüşecek. Daha sonra yoluna Polonya etabıyla devam edecek olan Yeni i10, 14 Şubat günü Varşova’da düzenlenecek AUTOBEST Ödül Töreni’ne katılarak, Avrupa’nın önde gelen otomotiv gazetecileriyle bir araya gelecek. Bu özel projeyi hikaye tadında okumak ve Hyundai i10’un geçtiği yerleri takip etmek isteyenler ‘www.i10avrupayolunda.com’ internet sitesini ziyaret edebilirler.”

Hazırlayan: Yiğit Turantekin

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.