Spread the love

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Honda e’nin Almanya’da piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.
Lansman esnasında sahne alan Honda Motor Europe COO ve Başkanı Katsushi Inoue: “Yeni Honda e’nin dünya tanıtımı ile geleceğe yönelik elektrikli araç vizyonumuz adına çok önemli bir adım attık. Bu, sadece Honda’nın geliştirebileceği tarzda benzersiz bir elektrikli araç ve olağanüstü dinamik bir sürüş performansı dışında tamamen yeni bağlantı çözümleri de kullanıma sunuyor” dedi.
Honda yalnızca yeni otomobilini değil, bu otomobili şarj edecek şarj sistemlerini de ilk kez fuarda görücüye çıkardı. Elektrikli araçlarını sokak dışı bir alanda şarj etmeyi tercih eden kullanıcılar için Honda, optimum alternatif akım şarjı sağlayan Power Charger seçeneğini sunuyor. Sistem, maksimum 7,4 kW (tek fazlı güç kaynağı) veya 22 kW (üç fazlı güç kaynağı) çıkışa sahip olan duvardan veya şarj sütunundan şarj edilebilen bir şarj sisteminden oluşuyor. Söz konusu şarj seçeneği Honda e kullanıcısına, standart bir duvar prizinden 32 amperlik bir besleme söz konusu olduğu varsayılacak olursa sadece 4,1 saatte bataryaları yüzde 100 kapasiteye şarj etme olanağını sunuyor.
Honda e’nin Almanya’da satışa sunulma tarihi ise 2020 yazı olarak belirlendi. Fiyatı 29.470 €’dan olarak açıklanan araç Honda’nın elektrikli otomobil segmentindeki en güçlü oyuncusu olacak.

Honda e and Frankfurt International Motor Show 2019

Honda e and Energy Management Images
Honda e and Frankfurt International Motor Show 2019
Honda e and Frankfurt International Motor Show 2019
Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.