Spread the love

Honda Türkiye A.Ş, 2021 yılında Gebze tesislerindeki üretim operasyonunu sonlandıracağını açıkladı. Nisan 1992’de kurulup otomobil üretimine 1997 yılında başlayan Honda Türkiye, bu kararın sebebi olarak, elektrikli otomobil sektöründe yaşanan gelişmelere uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerektiği nedenini gösteriyor.

Honda Türkiye tarafından yapılan resmi basın açıklamasında, 22 yıldır faaliyetini sürdüren şirketin bu süreçte tüm hedeflerine ulaştığının altı çiziliyor. 2021’den sonraki dönemde ise Honda Türkiye satış ve satış sonrası operasyonlarını devam ettirecek. Şirketin ülkemizde süren otomobil ithalatı ve satışı ile motosiklet satışı bu karardan etkilenmeyecek.

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura alınan karara ilişkin yorumunda, “Hızla değişen piyasa dinamikleri ve teknolojik gelişmelere öncülük etme ihtiyacının farkındayız. Bu durum, Türkiye’deki otomobil üretim operasyonumuzu da kaçınılmaz olarak etkiliyor. Çalışma arkadaşlarımızın mutluluğu Honda’nın birincil önceliğidir. Bu küresel kararı mümkün olan en makul şekilde uygulamak adına, beceri geliştirme eğitimleri ve yeniden istihdam yardımı da dâhil olmak üzere, karardan etkilenen çalışanlarımızın ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayacağız. Bu kararın sonuçlarını çalışanlarımız, bayilerimiz ve paydaşlarımızla yakın işbirliği içinde değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.