Spread the love

Son yılların hızlı markası Honda, Civic HB modelini elden geçirdi. Yeni yüzüyle birlikte 181.200 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. 

Markanın önemli modeli olan Civic HB’in yeni yüzünde önemli iyileştirmeler bulunuyor. Küçük dokunuşlar ile daha sportif bir yüze kavuşan aracın, sis farlarının etrafını çevreleyen simetrik hava girişi ve küçük dekoratif gövde rengi çıtalar ilk bakışta göze çarpıyor. Bunun dışında makyajla birlikte Civic HB’in 17 inçlik jantlar dikkat çekiyor.Aynı zamanda Bilgi-eğlence sisteminde yapılan iyileştirmelerle kullanışlılık daha da iyileştirildi. Var olan renk seçeneklerine Obsidyen Mavi adında yeni gövde rengi seçeneği daha eklendi.

Makyajla birlikte Civic HB’in üst donanım paketlerinde sunulan sekiz yönlü ayarlanabilir elektrikli koltuklarla konfor ve fonksiyonellik artırılmak istenmiş. Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu sunan gelişmiş bilgi-eğlence sistemi kapsamlı bağlanabilirlik çözümleri ve kullanım ergonomisi ile hem sürücünün hayatını kolaylaştıracak özellikler. Honda, müşteri geri bildirimleri doğrultusunda bilgi-eğlence ve iklimlendirme sistemine ait kontroller ilave fiziksel düğmelerle daha da kullanışlı hale getirmiş.

Motor yelpazesinde benzinli cephesinde kullanıma sunulan 1.5 litre VTEC Turbo benzinli motor 182 HP güç ve 240 Nm tork üretiyor. Bu motor CVT şanzımanla 137 gr/km emisyon değeri ve ortalama 6,0 lt/100 km tüketim değeriyle son derece çevreci ve tutumlu bir yapı sergiliyor. WLTP rakamlarına göre bu değerler; 151 gr/km emisyon değeri ve ortalama 6,7 lt/100 km olarak gerçekleşiyor.

Yenilenen Honda Civic, öncüsünün üstün yol tutuş ve sürüş konforu özelliklerini korumaya devam ediyor. Hafif yapı ve son derece rijit gövde yenilikçi mühendislik uygulamaları ve üretim teknikleriyle üretiliyor. Düşük ağırlık merkezi ve gelişmiş MacPherson süspansiyon sistemi üstün sürüş dinamikleri ve sürüş keyfi sunuyor.

Tıpkı üstün yol tutuş ve sürüş konforu özellikleri gibi yenilenen Honda Civic öncüsünün gelişmiş aktif ve pasif güvenlik teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Söz konusu güvenlik teknolojilerinin de katkısıyla Honda Civic, EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek not ile derecelendirilmişti.

Yenilenen Honda Civic 21 Kasım 2019 itibariyle 181.200 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.