Spread the love

Seat başkanı Luca de Meo, Auto Express’e verdiği röportajda Cupra Leon’un detaylarını ilk kez dile getirdi. Yeni Cupra markasının ateşli hatchback modeli, emisyon kısıtlamalarına uygun olabilmek adına hibrit bir güç ünitesine sahip olacak.

“Seat Leon’un yeni modeli 2020’de tanıtılacak. Karbondioksit salınımı kısıtlamalarından dolayı yeni Leon plug-in hibrit motorlara sahip olacak ve bu motorların gücü 245 HP’ye kadar yükselecek. 2020 bitmeden hemen önce Cupra logolu Leon da sahneye çıkacak ve onun da motoru plug-in hibrit olacak.”

Cupra markasının başkanı Wayne Griffiths, bahsedilen 245 HP’lik hibrit motorun normal Leon değil, Cupra Leon’un kaputunun altında görev yapacağının altını çizdi. Volkswagen grubu markaları arasındaki dedikodular bunlarla da bitmiyor tabii. Seat logolu Leon modelinde, FR takılı versiyon 1.5 litrelik TSI motora ve e-motor isimli elektrikli motora sahip olabilir. Bu kombinasyon 210 HP güç üretecek. Skoda cephesinde ise Octavia RS’in yakında hibrit bir üniteye kavuşabileceği söylentisi de devam ediyor.

Cupra Leon PHEV, Cupra markasıyla hemen özdeşleşen bakır rengi detaylarıyla iddialı bir dış görünüme sahip olacak. Seat ayrıca yeni modelleri için Amazon Alexa’nın da desteğiyle yeni bir bilgi & eğlence sistemi üzerinde çalışıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.