Spread the love

Avrupa’da pek ilgi görmeseler de özellikle uzakdoğuda ve ABD pazarında Infiniti ya da Lexus gibi yan markalar büyük pazarlara sahip. Koreli Hyundai’nin premium ayağı da Genesis markası. Genesis şimdilik sadece Kore pazarına özel olan G90 Limousine’i tanıttı.

İsminden de anlaşılacağı üzere otomobilin arka diz mesafesi devlet büyüklerine yaraşacak kadar geniş. Normal G90’dan 290 mm daha uzun şasi, kendini uzatılmış arka kapı ve iki kapı arasına eklenen metal plakadan belli ediyor.

Geniş arka kabin 18 yöne elektrikli ayarlanabilen VIP tarzı koltuklara, çift TV ekranına, Alcantara tavan kaplamasına ve koltukların ortasındaki kumanda birimine sahip.

Dışarıda ise uzun model standart versiyondan küçük farklılıklarla ayrışıyor. Ön radiator ızgarasının tepesindeki krom süsleme, krom yan ayna destekleri ve bahsettiğimiz gibi iki kapı arasındaki mesafe otomobili normal versiyondan ayırıyor.

Otomobilde yalnızca tek bir motor seçeneği bulunuyor. 5.0 litrelik benzinli V8 motor 420 HP güç ve 520 Nm tork üretiyor ve sekiz ileri şanzımanla dört tekerleğe birden bağlanıyor. Ayrıca adaptif süspansiyonlar da otomobilde standart.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.