Spread the love

Garip renkli folyo kaplamalar yeni bir şey değil; hatta ülkemizde de bir çok örneğini caddelerde sık sık görüyoruz. Kimi zaman gördüğümüze pişman da oluyoruz! Alman polisi söz konusu otomobiller hakkında bir adım attı ve altın kaplamalı bir Porsche’ye ceza kesti.

Morgen post gazetesinin haberine göre 31 yaşında bir sürücü Porsche Panamera’sını – kötü anlamda- göz alan parlak altın rengine kaplattı. Söz konusu Porsche trafiğe çıktıktan kısa bir süre sonra çevirmeye takılarak, “dikkat dağıtabileceği” gerekçesiyle sürücüsünden kaplamayı sökmesi istendi.

İlk uyarıyı dikkate almayan sürücü aracını kullanmaya devam etti ancak bir kaç gün sonra bir kez daha polis tarafından durduruldu. Polis bu sefer daha ciddi bir aksiyon alarak aracı trafikten çekti ve sürücünün ehliyetine el koydu.

Otomobil kaplama sökülene kadar trafiğe çıkamayacak. Gazetenin haberine göre Almanya’da bu durum ilk kez yaşanmıyor. Daha önce de benzer bir sebepten bir Lamborghini sürücüsü uyarılmış. Ancak sürücü uyarıları dikkate alarak otomobilin kaplamasını sökerek aracını kullanmaya devam etmiş.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.