Spread the love

Fiat-Chrysler işbirliğinin en güzel örneği Fiat Viaggia! Alfa Romeo Giulietta’nın patformu üzerine inşa edilen ve Dodge Dart modeli ile benzerlik taşıyan bu yeni sedan, 2012 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yüzünü gösterdi.

Dodge Dart henüz geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Fiat-Chrysler işbirliğinin yeniliklerinden biriydi. Fiat Viaggia bu modele benzerliği ile dikkat çekiyor. Gac-Fiat ortaklığında kurulan WCM standartlarındaki yeni fabrikada üretilecek olan Fiat Viaggio, haziran ayından itibaren bantlardan inmeye başlayacak.

Global ölçekte ataklarıyla son zamanların en dikkat çekici markalarından biri olarak dikkat çeken İtalyan otomotiv üreticisi Fiat, Çin pazarındaki etkinliğini ve satışlarını önemli biçimde yükseltme hedefi doğrultusunda Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttığı yeni sedan modeli Fiat Viaggio ile dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz aylarda Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Dodge Dart modeli ile teknik mimari açısından benzerlikler taşıyan Fiat Viaggio, Alfa Romeo Giulietta’nın çok yönlü modern platformu üzerinde yükselmesiyle dikkat çekiyor. Torino’daki Fiat Grubu Stil Merkezi tarafından tasarlanan Fiat Viaggio, akıcı ve kıvrımlı formları güçlü oranlar ile birleştiren etkileyici dış tasarımıyla dikkat çekiyor. Fiat’ın modern tasarım yüzünü taşıyan Fiat Viaggio, LED ışıklandırma düzenine sahip arka farlarıyla da kendini belli ediyor. Kabin içinde ise krom ve gümüş renkli kaplamalar ile süslenen sürücü eksenli modern kokpit tasarımı ön plana çıkıyor.

Fiat-Chrysler işbirliğinin gerçek anlamlı ilk ikiz projesi olarak ön plana çıkan Fiat Viaggio adını ise İngilizce “seyahat” ve Çince “uçmak” kelimelerinin bileşiminden alıyor. 4679 mm uzunluk, 1850 mm toplam genişlik ve 2708 mm’lik aks mesafesiyle kompakt sınıf ile orta sınıf arasında konumlanan boyutlara sahip Fiat Viaggio, Çin pazarının en çok satan otomobil sınıflarının en yeni oyuncusu olarak konumlandırılacak. Şık kaputunun altında ise 1.4 litre silindir hacimli 120 HP ve 150 HP’lik iki adet benzinli motora yer verilecek Fiat Viaggio’da 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunulacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.