Spread the love

2007 yılının Temmuz ayında yeniden hayat bulan Fiat 500, bu zamana kadar 30 farklı özel versiyona sahip oldu. Bu sefer de karşımızda, otomobilin yeni yaşını kutlamak adına 1,958 adet üretilecek Fiat 500 Spiaggina ’58 var.

İkonik Fiat 500’ün ilk özel seri modeli olan “500 Jolly”nin ortaya çıktığı tarihi de kutlayan Spiaggina ’58, 500C modeli üzerinden geliştiriliyor. Volare Mavisi ve beyaz renk kombinasyonuna sahip gövdedeki krom detaylar, krom süslemeli jantlara eşlik ediyor. İç döşemeleri fildişi rengi tercih edilen otomobilin retro atmosferine 7 inçlik ekrana sahip Uconnect sistemi modernlik getiriyor.

Minik 500’e bir hediye de Garage Italia’dan

500 Jolly’e gönderme yaparak yaş gününü kutlayan sadece Fiat’ın kendisi değil. Garage Italia, Pininfarina ile iş birliği yaparak belki de bu güne dek gördüğümüz en sevimli 500’ü ortaya çıkarmış. Fiat’ın yorumundaki gibi gök mavisi ve inci beyazı renk kombinasyonuna ve krom jantlara sahip otomobilin tavanı tamamen kaldırılmış. Gövde rijiditesini arttırmak için otomobilin şasisine güçlendimeler yapılmış ve bir takla barı geliştirilmiş.

Ön cam yerine deniz tipi bir deflektör bulunduran otomobilin arka yolcu alanındaysa lüks yatlardaki tik ahşabı kaplamalara yer veriliyor. Ayrıca fotoğrafları çok beğenenlere iyi haberlerimiz de var: Bu sadece bir konsept olarak kalmayacak. Potansiyel müşteriler, Fiat’ın sunduğu tüm motor seçeneklerinden biriyle donatılmış bir şekilde bu otomobili sipariş edebilecekler!

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.