Spread the love

Bu sene ilk kez gerçekleştirilen FIA GT Uluslar Kupası’nda RAM Racing Mercedes-AMG GT3’ü paylaşan Ayhancan Güven ve Salih Yoluç, 1 saat süren ana yarışın sonunda zaferlerini ilan etti.

Cuma antrenmanlarını birinci sırada tamamlayan ikili, 1 saatlik ilk sıralama yarışını ikinci, Cumartesi günü koşulan ikinci sıralama yarışını da birinci tamamlayarak Bahreyn Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenen ilk FIA GT Uluslar Kupası yarışına pol pozisyonda başlama şansını elde ettiler.

Yarışa Salih Yoluç pilotajında başlayan ikili, ilk virajında arka sıralarda yaşanan kaza sonucu başlayan güvenlik aracı periyodu sonunda Birleşik Krallık ve Rusya takımının arkasına, üçüncü sıraya geriledi. Yapılan pit-stop’ların sonunda Birleşik Krallık takımı liderliğini koruyordu ancak direksiyona geçen Ayhancan tempoyu yükseltmişti. 2018 Fransa ve Benelux Porsche Carrera Cup şampiyonu Güven, yarışın bitimine 28 dakika kala Rus Denis Bulatov’u geride bırakarak İngiliz Chris Buncombe ile arasını kapatmaya başladı. Güven en iyi tur zamanını da kaydederek İngiliz temsilciyi geride bırakarak bitime 12 dakika kala ilk sıraya yerleşti.

Damalı bayrak sallandığında ise altından geçen ilk isim Ayhancan oldu. Ardından gelen Ferrari 488 İngiliz takımınınken, üçüncülüğü Danimarka ve dördüncülüğü ise Rusya aldı. Beşinci sıra İtalyanların olurken, Hong Kong, Malezya, Arjantin ve Tayland sırasıyla ilk 10’u tamamlayan takımlar oldu.

Bu sene ilk kez Bahreyn’de düzenlenen Uluslar Kupası, önümüzdeki sene İtalya Vallelunga’da düzenlenecek.

Ülkemiz adına bu önemli başarıya imza atan genç sporcularımız Salih ve Ayhancan’ı gönülden tebrik ediyoruz!

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.