Spread the love

Formula 1 kariyerine 1991’de Jordan ile başlayan ve Benetton ile devam eden Alman yarış pilotu, 2006’da Ferrari’den emekli olup markaya danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. 2010-2012 arasında pistlere son bir kez Mercedes ile geri dönmüş olsa da Schumacher, Ferrari direksiyonunda geçirdiği 1996-2006 arası on senelik dönemde Formula 1’e damgasını vurup ismini motorsporları efsaneleri arasına yazdırmıştı.

2013’te geçirdiği kayak kazası sonucunda hala yoğun bakımda olan Schumacher’in sağlık durumu hakkında net bilgiler paylaşılmıyor. Bu durum hayranlarını üzse de onu hatırlatan güzel gelişmeler de olmuyor değil. 3 Ocak Schumi’nin doğum günü; Ferrari de bu özel günü kutlamak adına müzesinde bir sergi başlattı.

“Michael 50” isimli sergi, Schumi’nin 91 zafer, 155 podyum ve yedi şampiyonluk barındıran muazzam kariyerini detaylı olarak ziyaretçilere sunuyor.

Serginin en can alıcı noktası, Schumacher’in pilotajını yaptığı Ferrari Formula 1 otomobillerinin sergilendiği bölüm. Bu bölümde pilotun 1996’da kullandığı F310’dan, Ferrari’nin 1999’da markalar şampiyonluğunu ilan ettiği F399’a ve Schumi’nin Ferrari ile elde ettiği son zaferde kullandığı 248 F1’e kadar birçok otomobil yer alıyor.

Sergide F1 otomobillerinin dışında Ferrari’nin yol otomobilleri de bulunuyor: 430 Scuderia ve California’nın hatasız birer örneği sergileniyor. Bu otomobiller, Michael Schumacher’in gelişimine yardım ettiği iki Ferrari.

Sergi, Ferrari müzesinde “Tutku ve Efsane” ile “Enzo Önderliğinde” sergileriyle birlikte yer alıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.