Spread the love

Ferrari’nin 2019 ilk çeyrek raporları enteresan veriler barındırıyor. Bunlardan biri de artık İtalyan markanın Maserati’ye motor tedariğinde bulunmayacak olması.

Ferrari ve Maserati 2015’e kadar FCA çatısı altında bulunan iki kardeş markaydı. Halka açılma kapsamında Ferrari FCA’dan ayrıldı ancak bu güne dek marka Maserati’nin ürün gamına motor tedariğine devam ediyordu.

Ferrari CEO’su Louis Camilleri, “Bildiğiniz üzere bir kontratımız var ve görünen o ki Maserati bu kontrat bittiğinde yenilemek istemiyor” diyor. “Bu durumda biz de Maserati’ye tedariği kesmek durumunda kalacağız. Bu aslında iyi bir şey, zira Maserati için harcadığımız iş gücünü tamamen kendi işimize kanalize edebileceğiz.”

2021 ya da 2022’de tedarik son bulacak

Ferrari yöneticisi motor tedariğinin 2021 ya da 2022 yılında son bulacağını belirtiyor. Bu tarihten sonra İtalyan markanın herhangi bir markaya motor tedariği düşüncesi bulunmuyor.

Maserati 2002 yılından beri Ferrari üretimi motorlar kullanmaktaydı. Günümüzde ise markanın 3.0 litrelik çift turbo V6’sı, 3.8 litre çift turbo V8’i ve 4.7 litre atmosferik V8’i Ferrari tarafından üretiliyor. Kontrat sonlandıktan sonra Maserati’nin kimden motor tedarik edeceği ise henüz bilinmiyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.