Spread the love

2018 Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri’nde Ferrari bu sene tam 6 ödüle layık görülerek 1999’dan beri düzenlenen organizasyonda en çok ödül alan marka ünvanını da kapmış oldu.

3.9 litrelik çift turbo beslemeli 720 HP gücündeki V8 Ferrari makinesi bu sene de 3-4 litre kategorisinde Yılın Performans Motoru ödülüne layık görüldü. Aynı motor bu ödülün yanı sıra 68 jüri üyesi tarafından “en iyinin de iyisi” ve “son 20 yılın en iyi motoru” olarak adlandırıldı. Şampiyon motor Ferrari’nin 488 GTB modelinde görev yapıyor.

“Bu V8 tam bir sanat eseri”

“488 GTB’ye hayat veren 3,9 litrelik bu motor, yüksek performanslı turbo beslemeli motorlara o kadar mükemmel bir örnekti ki, hemen rakiplerinin önüne geçti” diyen Uluslararası Yılın Motorları Ödülleri Eş Başkanı Dean Slavnich, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Pista için yeniden geliştirilen dünyanın en iyi motoru artık daha da iyi oldu. Ferrari’nin gerçek bir ustalık ürününe şahit oluyoruz. Sıfır turbo gecikmesi, mükemmel verim, saf coşku, güçlü egzoz sesi ve sıra dışı performans; bu V8 tam bir sanat eseri”

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.