Spread the love

Reuters’in haberine göre FCA’nın yeni Avrupa başkanı Pietro Gorlier, Perşembe günü grubun yeni üretim planlarını açıklayacak. Alınan duyumlara göre grup İtalya’da daha fazla Jeep modeli, Maserati tabanlı yeni bir Alfa SUV ve uzun zamandır beklenen Maserati Alfieri’yi üretmeye başlayacak.

Grubun güney İtalya’daki Melfi tesisi, Fiat Punto’nun üretiminin sonlanmasının ardından artık Jeep Compass’ı üretmeye başlayacak. Aynı fabrikada halihazırda Jeep Renegade de üretiliyor. Pomigliano fabrikası ise Fiat Panda’yı üretmeye devam edecek, aynı zamanda yakın gelecekte tanıtılacak olan “bebek Jeep”in de üretimine ev sahipliği yapacak. Bahsedilen yeni Jeep modeli Renegade’in altında konumlanacak.

Fiat’ın gelecekteki ürün yelpazesi birkaç modelle kısıtlı olacak. 500 Ailesi’ne devam edecek olan marka ayrıca Panda’yı da müşterilere sunmaya devam edecek. 500 modelleri markanın elektrikli otomobil gamını da oluşturacak ve elektrikli 500’ler Mirafiori tesisinde üretilecek.

Mirafiori tesisi aynı zamanda Levante’nin de üretildiği fabrika. Levante’nin platformu yakın gelecekte Stelvio’nun üzerinde konumlandırılacak büyük Alfa SUV’unun da mekanik mimarisini oluşturacak. Alfa Romeo’nun amiral gemi SUV’si olacak otomobilin de Mirafiori’de üretileceği söyleniyor.

Maserati’nin “halo otomobili” Alfieri’nin ise grubun Modena fabrikasında üretime geçeceği söyleniyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.