Spread the love

Fiat Chrysler grubunun, artık yaşlanmaya başlayan Pentastar V6 motorunun yerine geçmek üzere bir sıralı-6 motor üzerinde çalıştığı konuşuluyor.

Duyumlara göre grup, yeni motoru tamamen baştan tasarlayacak; yani halihazırda kullanılan bir motor üzerinden geliştirmeyecek. Bunun yanında vergilendirmenin motor hacmine göre yapıldığı ülkelerde de rahat satılabilmesi için motorun 3 litrenin hemen altında bir hacme sahip olacağı konuşuluyor.

Motorun ne zaman tanıtılacağı henüz tamamen bir muamma, ancak yeni versiyon bir Jeep modelinde ortaya çıkması mümkün. Söylentilere göre Dodge Charger ve Challenger’ın da yeni motordan faydalanacağı söz konusu. Ram pikaplarının ise standart motoru olarak bu ünite kullanılabilir.

Motorun farklı konfigürasyonlarla piyasaya çıkacağı da ihtimaller arasında. En üst versiyon modellerde kullanılacak hali çift turboya sahip olabilir ve hatta HEMI V8’den daha güçlü olabilir. Dahası FCA’nın egzotik markaları Alfa Romeo ya da Maserati de, aynı motorun Ferrari parçalarıyla modifiye edilmiş versiyonlarını kullanabilir.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.