Spread the love

Yeni Vantage Roadster 4.0 litre ve 510 HP güce sahip. Oldukça hızlı olan bu lüks sporcunun kumaş tavanı 7 saniyenin altında tamamen açılabiliyor.

Aston Martin’in Vantage Coupe modeli 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Tamamen tavanı açılan Vantage Roadster’de aileye katıldı. Aston Martin’in 4.0 litrelik çift turbo 510HP / 685Nm V8 motoruyla güçlendirilmiş ve 8 vitesli ZF otomatik şanzımanla buluşan Vantage Roadster, sadece 3,8 saniyede 0-100km/h hızlanmasını tamamlıyor ve tavanı kapalı halinde 306km/h son hıza ulaşıyor. Yeni, daha hafif Z-katlamalı tavan mekanizması ve optimize edilmiş dış ve şasi revizyonları sayesinde ağırlık Coupe ile karşılaştırıldığında sadece 60 kg’lik bir fark ortaya çıkıyor.

Yapısal gövde panellerinin ve şasi bileşenlerinin dikkatlice geliştirilmesi, Vantage Roadster’ın Coupe’de elde edilen güçlü dinamik yeteneği, spor karakterini ve ince detaylarını ödün vermeden korumasını sağlar. Adaptif Amortisörler, Dinamik Denge Kontrolü, Dinamik Tork Vektörü ve Elektronik Arka Diferansiyeli paylaşan Roadster, belirli dinamik iyileştirmelerden yararlanıyor. Bunlar arka amortisörler için özel geliştirilmiş bir ayar, Adaptif Amortisör Sistemi yazılımı ve ESP kalibrasyonunu içeriyor.

Bir spor araçtan beklediğiniz gibi, Sport, Sport+ ve Track şasi modları – Roadster için özel olarak ayarlanmış – sürücüye aracın dinamik karakterinin ve davranışlarının kontrolünü sunuyor. Coupe’den uyarlanan Sport, Sport + ve Track yürüyen aksam modları ile otomobilin genel tepki ve heyecanını kademeli olarak artırma yeteneği sunar, yani Roadster muazzam bir yetenek genişliğine sahiptir ve yolda veya yarış pistinde evde eşit derecede bu hisleri verir.

Vantage Roadster, Coupe’nin olağanüstü dokunsallığını, temposunu ve viraj alma performansını yansıtırken, gövde tasarımı da kendine has bir dizayna sahip. Mükemmel bir şekilde ayarlanmış kumaş tavan, hızlı çalışmayı sağlayan kompakt bir Z-katlama mekanizmasına sahiptir (50kmh / 31mph’ye kadar hızlarda 6.7’de açılır ve 6.8 saniyede kapanır). Vantage Roadster’ın tavanı, otomatik açılır tavan sistemi otomotiv sektöründeki en hızlı çalışma döngüsüne sahiptir.

Etkileyici bir şekilde katlanan bu sistem Aston Martin’in ödüllü dizayn ekibine pürüzsüz bir arka profil bırakıyor ve Roadster’ın bagaj hacmine minimum etkiyi sağlıyor. 200 litrelik bagaj kapasitesi ile tam boyutlu bir golf çantası ve aksesuarları yerleştirmeyi mümkün kılıyor.

Vantage Roadster’ın tanıtımı ile Vantage modellerine yeni opsiyon seçenekleri sunuluyor. Aston Martin, 2018’de piyasaya sürülmesinden sonra Coupe’de yer alan pistten ilham alan ‘avcı’ ızgarasına alternatif olarak hem Coupe hem de Roadster’da bulunan şirketin ikonik ‘kanatlı’ ızgarasını bir seçenek olarak sunuyor. Ayrıca, yeni opsiyonel alaşım jant tasarımları ve renkleri ekleniyor. Başlangıçta sadece sınırlı sürüm Vantage AMR’de mevcut olan manuel 7 vitesli şanzımanı da Coupe’de bir seçenek olarak sunuluyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.