Spread the love

Kia’nın tarihindeki en büyük otomobili Telluride, Detroit’te 2020 model yılı için tanıtıldı.

Hyundai Palisade ile kardeş model olan Kia Telluride, üretim versiyonuyla ABD’de tanıtıldı. Kia logosunu taşıyan en büyük otomobil olma özelliğine sahip Telluride, kabininde sekiz kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor.

Ön tarafta kare farlar, krom aksanlı geniş ön ızgara ve güçlü bir kaputa sahip olan SUV, şişkin çamurluklara ve parlak siyah jantlara sahip.

Telluride’ın güçlü kaputunun altında 3.8 litrelik bir V6 bulunuyor. Şimdilik tek motor seçeneği olan ünite 291 HP güç ve 355 Nm tork üretiyor. Sekiz ileri otomatik şanzıman gücü standart olarak ön aksa, opsiyonel olarak da dört aksa birden gönderiyor.

Telluride’ın sürücüleri Smart, Eco, Sport ve Comfort sürüş modlarından seçim yapabilecekler. Smart ve Eco modlarında motor gücü sadece ön aksa iletilirken, Comfort’ta aktarım 80/20 ön/arka şeklinde, Sport’ta ise 65:35 şeklinde gerçekleşecek. Şartlar gerektirdiğinde kullanılacak Kar ve AWD Kilit modları da ayrıca otomobilde yerini alıyor.

Dev Kia’nın kabini Apple CarPlay ve Android Auto destekli 10.25 inçlik bir ekrana ve 10 hoparlörlü 630 watt çıkış gücüne sahip harman Kardon imzalı bir ses sistemine de ev sahipliği yapıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.