Spread the love

Ford SUV ailesinin en büyüğü olan Edge, yenilikçi teknolojiler ve güçlü motoruyla yenilendi. Yeniden yorumlanan dış tasarımında dinamik LED ön farlara ve LED gündüz farlarına yer verilen yeni Edge, 20 inç jantlara krom tavan raylarına, karartılmış arka camlara ve panoramik cam tavana sahip.

İç mekanda ise Ford’un iddiasına göre malzeme kalitesi arttırılmış. Yalın ve şık görünen kabin artık yeni Focus’taki gibi döner vites konsoluna ve geleneksel el freni tabancası yerine elektronik bir el frenine kavuşuyor. Kablosuz şarj ünitesi, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar, dijital gösterge paneli, Apple Car Play ve Android Auto destekli SYNC3 multimedya sistemi ve 1.000 Watt’lık B&O Play ses sistemi iç mekandaki konfor donanımları olarak öne çıkıyor.

Yeni Edge Dur&Kalk ve Şerit Hizalama özelliklerine sahip Adaptif Hız Kontrol Sistemi, İkincil Çarpışma Freni ve Acil Durum Manevra Destek sistemi de dahil olmak üzere kamera ve sensör destekli sürüş destek teknolojileri ile yola çıkıyor. Şerit Takip Sistemi, Çarpışma Önleme Yardımcısı gibi sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Dikey ve paralel park özelliklerine sahip Gelişmiş Otomatik Park Sistemi paralel park çıkış yardımıyla park etmeyi ve manevraları kolaylaştırıyor.

Yeni Ford Edge 2.0 litre hacimli EcoBlue dizel motorla yollara çıkıyor. Motor 238 HP güç ve 500 Nm tork üretiyor. Gücünü sekiz kademeli otomatik şanzıman ve akıllı 4×4 çekiş sistemi üzerinden yola aktaran motor start-stop teknolojisinin katkısıyla 100 km’de Ford’un fabrika verilerine göre ortalama 7,2 litre yakıt tüketiyor ve 187 gr/km CO2 salınım değerine imza atıyor.

Yeni Ford Edge’de kullanıma sunulan yapay zeka teknolojisine sahip akıllı 4×4 çekiş sistemi; kaygan sürüş koşullarında daha fazla güven verirken ekstra tutuş gerekmeyen sürüş koşullarında yakıt tasarrufunu destekliyor. Yeni Ford Edge’de ilk kez tanıtılan yeni 4×4 çekiş sistemini devreden çıkarma teknolojisi, bir adım daha ileriye giderek gelişmiş sensörden gelen bilgileri kullanarak lastiklerin zemine tutunma düzeyini denetliyor ve buna bağlı olarak yüzde 6,5 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.