Spread the love

ABD’de konsept olarak görücüye çıkan e-tron GT, A7 Sportback ile aşağı yukarı aynı ebatlara sahip olsa da ondan çok daha agresif görünüyor. Porsche ile Audi Sport’un ortak çalışması ile doğan e-tron GT, Taycan’da kullanılan platform ve pil paketine sahip. Tam menzili açıklanmamış olsa da, GT’nin 400 kilometreyi aşacak şekilde tasarlandığı konuşuluyor.

Performans konusunda ise e-tron GT, markanın RS modellerini kolaylıkla terletecek bir potansiyele sahip. Elektrikli güç ünitesinin ürettiği 582 HP’lik güç ile üretim versiyonunun 100 km/s’ye 3.5 saniye civarında çıkacağı düşünülüyor. Menzil kaygılarından dolayı otomobilin son sürati 240 km/s’de sınırlı olacak.

Konsept otomobille gösterilen agresif tasarım üretim modeline pek değiştirilmeden aktarılacak. Önde agresif farlar, köşeli ızgara ve sporcu bir ön tampon ile başlayan tasarım, yanda 22 inçlik dev jantlar ve coupe şeklinde bir tavan çizgisi ile devam ediyor. Arkada ise tek parça stop lambaları ile tamamlanan tasarım, e-tron GT’yi bu güne dek ortaya çıkan en sportif dört kapılı Audi yapıyor.

Dokunmatik ekranlarla dolu kabin ise mümkün olduğunca minimalist tasarlanmış. Orta konsol sürücüye dönük ve gösterge paneli (yüksek olasılıkla) tamamen dijital. Dört kişilik oturma düzeni, Alcantara direksiyon, sürüş modu seçici yeni düğme ve yeni materyaller iç mekanı tamamlayan detaylar.

Piyasaya çıktığında e-tron GT’nin üçüncü seviye otonom sürüşü destekleyeceği konuşuluyor. Üretime 2020 sonlarında geçilecek, ilk teslimatlar ise 2021’i bulacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.