Spread the love

Arkasında BMW’nin yeni teknolojisini temsil eden eDrive simgesini taşıyan BMW I8 Concept Spyder dünya prömiyerini Pekin Otomobil Fuarı’nda kutluyor. eDrive teknolojisi,  gelecekte BMW i serisinin full elektrik ve hybrid motorlu arabalarında kullanılacak sürüş teknolojisinin belirlenmesinde etkin rol oynayacak.

eDrive teknolojisi, BMW’nin kendi tesislerinde geliştirdiği elektrikli motor, lityum-iyon pil ve akıllı motor yönetim sisteminden oluşuyor. Bu teknoloji, sahip olduğu elektrodevingenlik ile sürücülere benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Araç çalışır halde beklerken elektrikli motor full torkta bekliyor ve araba hareket ettiğinde son hıza ulaşana kadar ivme aralıksız olarak yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle eDrive teknolojisini kullanan araçlar son derece çevik bir yapıya kavuşuyor ve sürücülere eşsiz bir sürüş keyfi sunuyor. Lityum-iyon pil hücreleri ve akıllı motor yönetim sistemi de aracın menzili ve gücünde önemli bir artış yaratıyor.

Elektrikli motorları güçlendiren ve çevik olmasını sağlayan eDrive teknolojisi gelcekte adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.