Spread the love

Audi’nin iddiasına göre elektrikli prototip e-tron, iç mekanıyla sürücü ve yolcularının çevrelerini çok farklı bir biçimde deneyimlemelerini mümkün kılacak. Bunu sağlayan en büyük özellik ise, seri üretim bir otomobilde ilk kez kullanılacak olan sanal yan aynalar. Bang & Olufsen ses sisteminin de bu deneyime katkısı olacağı şüphesiz!

Dünyada bir ilk

e-tron’da opsiyonel olarak sunulacak olan sanal yan aynalar, ayna yerine konumlandırılan kameralardan aldığı görüntüyü işleyerek iç mekanın iki köşesindeki 7 inçlik dokunmatik ekranlara aktaracak. Sürücü ekranlardaki görüntüdeki odağı değiştirebilecek, hatta isterse yakınlaştırabilecek. Sistem, otoban sürüşü, dönüşler ve park manevraları için üç farklı moda sahip olacak.

Konser salonu deneyimi

İç mekan tanıtımında markanın vurgu yaptığı bir diğer donanım ise, 16 hoparlörlü 705 watt gücündeki ses sistemi. Elektrikli otomobilin iç mekanının sessiz olması, yüksek ses kalitesi için gerekli altyapıyı sunuyor. Müziği yapay efektlerden arındırılmış bir şekilde, nasıl kaydedildiyse o şekilde dinletme iddiasında olan sistem Bang & Olufsen imzalı ve otomobilin içerisinde bir konser salonu deneyimi vaat ediyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.