Spread the love

Woking’li spor otomobil üreticisi, “hiper-GT” olarak tanımladığı Speedtail’i Ultimate Serisi otomobil ailesine ekledi. Speedtail’in tamamen karbonfiberden imal edilen gövdesi 5137 mm ile bir Mercedes S-Sınıfı’ndan daha uzun.

Otomobil, isminin ima ettiği üzere uzun bir “kuyruğa” ve pürüzsüz gövde panellerine sahip. Gövdedeki en dikkat çekici detay ise arkadaki kanatçıkların ek yeri bulundurmamaları. Aslında otomobilin neredeyse tüm gövdesi, ilk bakışta hiç bir birleşim noktasına sahip değilmiş gibi görünüyor. Yüksek süratlerde kapanan geri görüş kameraları ve ön tekerlekteki sabit kapak da aerodinamizme katkıda bulunan diğer detaylar.

Kabin ise markanın 90’lardaki efsanesi F1’e çok benziyor. Ortada karbon sürücü koltuğu, yanlarda ise monokok şasiye entegre yolcu koltukları bulunuyor. Son teknoloji ekranlara sahip otomobilin kabinindeki fiziksel butonlar ise tavanda yer alıyor. Active Dynamics paneli, elektrikli kapıların düğmeleri ve Velocity modunu aktifleştiren düğme gibi fiziksel butonlar ise tavanda bulunuyor.

Velocity modu yüksek süratli sürüşler için seçiliyor. Bu modda hibrit ünite son sürate göre hazırlanıyor, aynalar kapanıyor ve arka kanatçıklar gerekli pozisyonu alıyor. Otomobilin güç ünitesi ile ilgili bir detay paylaşılmadı ancak ünite ürettiği 1,050 HP güçle Speedtail’i 0’dan 100’e değil, 300 km/s’ye, sadece 12.8 saniyede hızlandırıyor! Bu değer yaklaşık 400 HP fazladan güce sahip Bugatti Chiron’dan bile hızlı. Son sürat ise 400 km/s!

1.75 milyon Pound’luk otomobilden sadece 106 adet üretilecek ve hepsi şimdiden satılmış durumda.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.