Spread the love

Bentley, halihazırda oldukça güçlü olan Bentayga’nın performanslı versiyonunu tanıttı: Bentayga Speed!

Bentley’in iddiasına göre en hızlı SUV artık Bentayga Speed. Otomobil 305 km/s’lik bir son sürate sahip ve bu değer bir önceki “en hızlı” olan Urus’tan yalnızca 1 km/s daha yüksek!

Bentayga Speed’in gücü, çift turbolu 6.0 litrelik W12 motorun modifiyeli bir versiyonundan geliyor. Yeni motor normal versiyondan 26 beygir fazla; yani 635 HP güç üretiyor. Tork ise 900 Nm ile aynı kalıyor. Bu güç artışıyla Bentayga Speed’in 0-100 km/s hızlanması 3.9 saniyeye geriliyor.

Speed’in dışı karartılmış far, radyatör ızgarası ve tampon ızgaralarına, gövde rengi yan eklere, modele özgü 22 inçlik jantlara, bagaj kapağına entegre bir spoylere ve “Speed” logosuna sahip.

İçeride ise Alcantara, deri ve elmas şeklinde işlemeleri kombine eden yeni döşemeler bulunuyor. Speed, Bentley’in Alcantara döşemeye yer verdiği ilk Bentayga modeli olarak öne çıkıyor. Metal bir Speed logosu da konsolda kendine yer buluyor.

Şasi revizyonları ise yeniden kalibre edilen Sport sürüş modunu, daha sıkı süspansiyonları ve Bentley’in Dynamic Ride sisteminin güncellenmiş bir versiyonunu içeriyor. Otomobilin egzoz sistemi de “daha karakterli” bir ses için yeniden kalibre edilmiş. Jantların ev sahipliği yaptığı opsiyonel seramik frenlerse bugüne dek bir Bentley’de kullanılan en büyük disklere sahip.

Otomobil Cenevre fuarında tanıtılacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.