Spread the love

2018 Paris ePrix organizasyonunda DS Automobiles, bundan sonra sadece elektrikli otomobiller geliştireceklerini açıkladı.

2025’ten itibaren premium Fransız üreticinin ürün gamındaki tüm otomobiller ya hibrit ya da tam elektrikli bir güç ünitesiyle satılacak. 2025 hala bir kaç yıl ilerideki bir tarih, ancak marka bir kaç hafta içinde ilk elektrikli otomobilini tanıtmış olacak. DS CEO’su Yves Bonnefont, markanın ilk elektrikli otomobilinin resmi tanıtımının ise Ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleşeceğini söylüyor.

Bonnefont markanın elektrikli otomobillerle ilgili görüşünü ise şöyle aktarıyor: “Konuyla ilgili tutkumuz oldukça açık; DS’in pazarda elektrikli otomobil konusunda öncü bir marka olmasını istiyoruz. Markamızın elektrikli otomobillere yönelimi ise, DS 7 Crossback E-Tense ile şimdiden başladı.”

DS 7 Crossback E-Tense, plug-in hibrit bir güç ünitesi barındıracak. Çift elektrik motorlu otomobil, 13 kWh kapasiteli lityum iyon bir pil paketine sahip olacak. Otomobil bu kombinasyonla toplamda 300 HP güç üretecek ve sadece elektrikli haliyle 50 km’lik bir menzile ulaşacak

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.