Spread the love

Land Rover’ın en büyük kara seferi, discovery yolculuğu, bir milyonuncu Discovery’nin Pekin Fuarı’na ulaşmasıyla son buldu. Şirketin küresel partneri olan Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Uluslararası Federasyonu için 1 milyon sterlin toplamayı hedeflediği bu yolculuk Birmingham’dan yola çıkan 4 aracın 10.000 milden uzun mesafe katederek Pekin’e ulaşmasıyla sona erdi.

Discovery yolculuğu, bir milyonuncu Discovery’nin üretildiği Solihull üretim tesislerinde başladı ve seramonik olarak Cenevre Otomobil Fuarı’na gönderildiğinden beri  Alp Dağlarından Taklimakan Çöllerine kadar 13 ülke geçti.

Land Rover Küresel Marka Yöneticisi John Edwards yaptığı konuşmada: “Yolculuk beklediğimiz gibi başarılı bir şekilde sona erdi ve Land Rover karşılaştığı tüm zorlu şartlarla başa çıkarak Pekine ulaştı. Pekin’in en hızlı büyüyen pazarlarımızdan biri olması ve Land Rover’ın buraya başarılı bir şekilde ulaşması bizim için ayrı bir önem taşıyor.” dedi.

50 günden uzun süren bu yolculuk sonrasında Pekin’e ulaşan bir milyonuncu Discovery, Pekin Fuarı’nda sergilendikten sonra İngiltere’deki Motor Endüstrisi Müzesi’ne dönecek.

Sayılarla Discovery Yolculuğu

17.500 resim çekildi

80 saaatlik video çekidi

78 şehir ziyaret edildi

112 insan görev aldı

50 gün sürdü

10.000 mil yol kat edildi

Sadece Çin’de 2,920 mil yol kat edildi

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.