Spread the love

Porsche’nin AR-GE departmanı yakın zamanda kapılarını araladı. Günümüzün bir çok ikonik Porsche’sine giden yolu çizen bu prototiplerden bazıları aşağıda!

Kompakt, hafif ve aerodinamik bir roadster olan Porsche 984, 135 HP güç üreten motoruyla 220 km/s’lik bir son sürate ulaşabiliyor. 880 kiloluk bu prototipin geliştirilmesindeki amaç, güçlü bir motor kullanmadan direnci düşük bir otomobille dinamik sürüş karakterini yakalayabilmek.

İlk jenerasyon Cayenne üzerine geliştirilen ilginç Cayenne Cabrio ise Targa takla barına sahip. Hem de iki farklı arka tasarımı var!

Cayenne Cabrio gibi hiç üretilmeyen bir başka otomobil de 1987 model 911 Carrera 3.2 Speedster. Otomobil tek koltuklu bir kabin düzenine ve plastik bir kokpit kapağına sahipti. Tıpkı 50’lerin Speedster’ı gibi.

1989’da Ferry Porsche’ye bir armağan olarak üretilen Porsche Panamericana ise fermuarla çıkartılıp bagajda saklanabilen bir tavana sahipti. Yalnızca birkaç aylık bir sürede tasarlanan otomobil 250 HP’lik motoruyla 210 km/s sürate erişebiliyordu.

Videoda birinci sıraya saklanan model ise, 2012 senesinde gazetecilerin kullanımına sunulan ve henüz çıplak bir şasiden ibaret olan 918 Spyder konsepti.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.