Spread the love

Cupra Cenevre fuarı öncesi ilk otomobili Formentor’un konsept halini gün yüzüne çıkarttı.

Konsept olduğu söylenmesine rağmen, Cupra’nın ilk otomobili Formentor üretime oldukça hazır görünüyor. Yeni coupe-crossover otomobil 245 HP’lik plug-in hibrit bir güç ünitesine sahip ve saf elektrikli olarak 50 kilometrelik bir menzil sunuyor.

Formentor’un agresif tasarımında güçlü karakter çizgileri ve dinamik proporsiyonlar dikkat çekiyor. Yeni ön görünüm bir sonraki nesil Seat Leon hakkında ipuçları da veriyor. Arkada ise bir şeritle birbirine bağlanan aydınlatma grubu, marka tarafından “sonsuz ışık konsepti” olarak tanımlanıyor.

Cupra henüz otomobilin motoru hakkında detay paylaşmıyor ancak makinenin çift debriyajlı bir şanzımanla kombine edileceği ve kilitli bir diferansiyele sahip olacağı biliniyor. Progresif direksiyon kutusu ve standart adaptif süspansiyonlar Formentor’un sunacağı özelliklerden ikisi.

Kabin ise yüksek kalitede malzemelerden bir araya getirilmiş ve karbon sırtlıklı spor deri koltuklara ev sahipliği yapıyor. Cupra’ya özgü yeni direksiyon simidi ile DSG şanzımanın yeni tip vites topuzu dikkat çeken diğer öğelerden. 10 inçlik multimedia ekranı ve dijital gösterge paneli de konsolda yerlerini alıyor.

Formentor bu ay Cenevre fuarında konsept olarak gösterilecek, seri üretim modelin ise 2020’de satışa çıkacağı düşünülüyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.