Spread the love

Daha çok “JDM” kısaltmasıyla bilinen Japon yerel pazarı, otomotiv dünyası için bir “paralel evren”e benziyor. Dünyanın hiçbir yerinde satılmayan değişik otomobillerle dolu bu alternatif gerçeklikten çıkan “kei” otomobili Copen ise Avrupa topraklarına ayak basabilen nadir araçlardan.

2019 Tokyo Otomobil Fuarı yaklaşırken garip Japon otomobilleri de bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu otomobillerden en dikkat çekicisi ise Copen’in coupe versiyonu olabilir.

Aslında 2016 Tokyo fuarında Daihatsu otomobilin coupe konseptini görücüye çıkarmıştı. Yapılan bu çalışmanın potansiyel müşteriler tarafından büyük ilgiyle karşılanması markayı otomobilin üretilmesini ciddi bir şekilde düşünmeye itti. Marka kararını verdi ve (maalesef) yalnızca Japon pazarı için 200 adetle limitli olarak coupe bir Copen yapacak.

Otomobil CFRP ya da opsiyonel olarak sunrooflu bir tavana, BBS üretimi dövme jantlara, klitli diferansiyele, standart olarak CVT, opsiyonel olarak da manuel şanzımana sahip olacak. Opsiyonel donanımdaki diğer kalemler ise HKS imzalı süspansiyon sistemi ve spor egzoz. Japon hükümetinin Kei otomobilleri için koyduğu kural gereği coupenin kaputunun altında sadece 0.66 litrelik 64 HP güç üreten bir motor bulunacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.