Spread the love

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerindenContinental, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018’den ödülle döndü. CES 2018 İnovasyon Ödülleri’ne dünyanın ilk 3D Dokunmatik Yüzey Ekranı’yla katılan Continental, “Araç İçi Ses / Video” kategorisinde “En İyi İnovasyon” ödülünün sahibi oldu.

Continental tarafından geliştirilen ve ‘IAA’ Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan dünyanın ilk 3D Dokunmatik Yüzey Ekranı, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018’de büyük ödülün sahibi oldu. “Araç İçi Ses / Video” kategorisinde “En İyi İnovasyon” ödülüne layık görülen teknoloji, daha fazla güvenlik ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Bu yeni teknolojiyle üç unsuru bir araya getirdiklerini belirten Continental Enstrümantasyon ve Sürücü-Araç Etkileşimi İş Birimi Başkanı Dr. Frank Rabe;

“3D yüzey teknolojisi heyecan verici bir tasarımın yanı sıra güvenlik ve üst seviye kullanıcı deneyimi de sunuyor. Geliştirdiğimiz bu yeni teknoloji sayesinde sürücüler gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmadan çeşitli fonksiyonları çalıştırabiliyor. Tasarım ve mühendisliğin en üst standartlarının onurlandırıldığı CES 2018’den ödülle döndüğümüz için mutluyuz.” diye konuştu.

Teknoloji tasarımla birleşiyor

Teknoloji ilerledikçe ve kullanıcıların yeni özelliklere olan talebinin artmasıyla araç içi dokunmatik ekranlar da her geçen gün büyüyor. Büyük ekranlar dijital bilgilerin eksiksiz bir şekilde görünmesi için ideal olsa da kullanım rahatlığı ve tasarım açısından beklentiyi karşılayamıyor. Continental, geliştirdiği 3D Dokunmatik Yüzey Ekranıyla bu soruna çözüm oluyor. Optik bağlantılı topografik elemanlardan oluşan ekran, kullanıcıların dokunarak hissedebileceği geri bildirimler sağlıyor. Böylece sürücüler, gözlerini yoldan ayırmadan sadece ekrana dokunarak ses, klima gibi fonksiyonları ayarlayabiliyor. Sürücünün ekranı kullanırken yanlış bir fonksiyonu çalıştırmasını engellemek için kuvvet algılama teknolojisi de bulunuyor. Ayrıca dokunsal geri bildirim teknolojisi, sürücülere parmaklarını ekranda dolaştırırken ekranda yer alan herhangi bir ögenin kenarına yaklaştıklarını haber veriyor. Böylece ekrana bakmaya gerek kalmadan farklı sanal butonlar birbirinden ayrılabiliyor. Dokunsal geri bildirim, ekran yüzeyine aktarılan kısa ve net mekanik titreşimlerle veriliyor.

Did you like this? Share it:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Yeni Mercedes-Benz A Serisi tanıtıldı.
  • Renault ve Dacia, araçlarına bakım ve onarım yaptırmak isteyen müşterilerine Güç Sende Servis Kampanyası ile cazip fırsatlar sunuyor. 24 Şubat 2018 tarihine* kadar yetkili servislerde geçerli olan kampanya kapsamında, tüm Renault ve Dacia modellerinde fren, akü, silecek, multimedia fix paketleri ve tampon onarımları yüzde 20 avantajlı fiyatlarla gerçekleştiriliyor.

Ayrıca müşteriler, Motrio lastiklerde geçerli olan 4 al 3 öde kampanyasından faydalanma hakkına sahip.
  • Digital Car Magazine’in yeni sayısını okudunuz mu ? Okumadıysanız ios, android ve webden rahatlıkla okuyabilirsiniz.
  • Yeni Mercedes-Benz G Serisi Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Ön koltuklarda 38 mm artan boyutları, arka koltuklarda ise 150 mm artan diz mesafesi yeni G Serisi’nin boyutlarında büyük değişikliklerin olduğunu gösteriyor. 9G-Tronic adındaki 9 ileri şanzımana sahip olan otomobil Avrupa’da 107 bin Euro’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.
  • Fiat Egea, 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli oldu. 2015 yılı sonundan itibariyle yollarla buluştuğu ilk günden bu yana 83 bin 419 adet satarak başarısını ortaya koyan Egea Sedan, 2017 yılında toplam 42 bin 990 satış adediyle Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili oldu.
  • Yenilenen Honda Jazz tüm Avrupa’dan önce Türkiye’de 13 Ocak tarihinde satışta. Dış görünüş dışında yeni motor ve donanım seviyesine kavuşan Jazz’ın detayları internet sitemizde.
  • Mercedes’in 40 yıllık efsanesi G serisi yenileniyor. İç mekan görselleri ise yayınlandı.
  • Digital Car Magazine’in yeni sayısı yayında içeriği yine dopdolu.  Dergimizi bio daki linkten okuyabilirsiniz.

Follow Us on Instagram