Spread the love

Çin’de uzun zamandır faaliyetlerine devam eden Citroen, Şangay Otomobil Fuarı’nda özellikle SUV alanında gövde gösterisine hazırlanıyor. Fransa’dan sonra markanın en büyük pazarı olan Çin, Citroen için 113.000 adedin üzerinde bir satış hacmine sahip. Dongfeng Citroën son 18 ayda yeni SUV C3-XR de dahil olmak üzere üç yeni SUV model tanıttı ve bunun yanı sıra sedan modellerini güncellerken aynı zamanda bayi ağını da yeniledi.

Citroen, Şangay Otomobil Fuarı’nda üç adet SUV sergileyecek. Bunlardan yeni C3-XR SUV, Çin’de 180.000 adet satan başarılı bir modelin selefi olacak. Dikkat çekici tasarımı ve sunduğu konforla öne çıkan model, Citroen Advanced Comfort ve 9 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemine sahip. B-SUV segmentinin en uzun dingil mesafesini sunan C3-XR, geniş bir yaşam alanı sunuyor.

C4 Aircross SUV ise fuarda sergilenecek ikinci model. Avrupa’da C3 Aircross ismiyle tanıdığımız modelle aynı olan otomobil, 12 cm’lik fazladan uzunluğuyla daha geniş bir iç hacim vaat ediyor. SUV ailesinin son üyesi ise C5 Aircross. C5 Aircross, Progressive Hydraulic Cushions süspansiyonların sunduğu konfor ile öne çıkıyor.

Sedanlar da unutulmadı

Dogfeng Citroen, sedan modelleri de unutmuyor; üstelik Çin pazarına özel modeller de geliştiriyor. Bir çok marka gibi Citroen de Çin için özel uzun şasili bir model sergileyecek. C4 L modeli C segmentinde mücadele ediyor ve Çin’e özel uzatılmış şasiye sahip. 4,62 metre uzunluk ile 2,71 metre dingil mesafesi müşterilere hem geniş bir iç hacim, hem de 440 litrelik büyük bir bagaj sunuyor. C5 Sedan beklentileri daha yüksek olan müşterileri hedefleyerek üstün bir konfor seviyesi sunarken; C6 ise Citroen’i Çin’de üst segment markalara rakip yapıyor.

C5 ve C4 sedan modelleri ile C4 Aircross, C5 Aircross ve C3-XR SUV modelleri için ayrıca Origins donanımları da sergilenecek. Citroen ürün kimliğini ön plana çıkaran seri, Citroen Advanced Comfort programına sahip ve bronz süslemelerle standart modellerden ayrışıyor.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.