Spread the love

Çinliler otomotiv işini ciddiye almaya başladı. Uzak Doğu’lu bir çok marka sektöre giriyor. Bunlardan en yenisi ise Li Xiang.

Bu seneki Şangay Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak olan marka Li Xiang, ilk otomobili “One”ın ilk resmi görsellerini paylaştı. Otomobil hibrit bir güç ünitesiyle, altı kişillik oturma düzeniyle ve orta konsolunda bir sürü ekranla geliyor!

Orta konsolda bulunan dört ekrandan biri gösterge panelini, biri de iklimlendirme kontrollerini barındırıyor. Diğer iki ekran ise multimedya sistemine ayrılmış. İçeride kullanılan Nappa deri döşemeler BMW gibi Avrupalı lüks üreticilerin de kullandığı tedarikçiden alınırken, aracın oturma düzeni standart haliyle altı kişilik.

Aslında 5 metreyi aşkın uzunluk ve 2 metreye yakın genişlik rahatlıkla yedi kişiye yetebilir fakat firma orta koltuk sırasına üç yerine iki büyük koltuk koyarak yolcuların daha ferah oturmalarını istiyor. Yedi kişilik oturma düzeni isteyenler için böyle bir opsiyon da var tabii ki.

Kaputun altında bir adet elektrikli motor ve bir de 1.2 litrelik turbo içten yanmalı motoru bulunuyor. İçten yanmalı motor herhangi bir şekilde gücünü yere aktarmıyor; bunun yerine küçük makine otomobilin pillerini şarj edip menzili uzatmak için kullanılıyor. Elektrik motoru ve küçük içten yanmalı motorun kombine çıkış gücü 326 HP’yi buluyor ve Li Xiang One 700 kilometrelik bir menzil sunuyor.

Çin’de 400 bin yuan fiyatla (yaklaşık 60 bin dolar) piyasaya çıkacak otomobilin dünya lansmanı Şangay Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.