Spread the love

1953 yılından bu yana narenciye üretimi ve ticareti alanında faaliyetlerini sürdüren Çekok Grup, tercihini Mercedes-Benz Actros 1844 LS çekicilerden yana kullandı ve filosunu 150 adet Mercedes-Benz araçları ile yenileyerek genişletti. Mevcut 91 adetlik araç filosunun 64’ü Mercedes-Benz araçlarından oluşan Çekok Gıda, bu alım ile artan araç sayısı ile filosunu güçlendirmenin yanı sıra, araç parkındaki Mercedes-Benz kamyon sayısını da arttırmış oldu.

Her geçen yıl üretim kapasitesini arttırarak, yürüttüğü ithalat ve ihracat faaliyetleri ile dünya pazarındaki konumunu güçlendiren Çekok Grup, bu araç yatırımı ile müşterilerine sunduğu hizmeti son teknoloji ürünler ve ekipmanlar ile yürütmeye verdikleri önemi vurguluyor.

İstanbul’ da düzenlenen ve partiler halinde teslim edilen yeni araçları temsilen 2 yeni Actros 1844 LS’nin sergilendiği  teslim törenine Çekok Grup’tan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok, İşletmeler Direktörü Halit Kocaman, Lojistik Müdürü Ümit Balta, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den ise Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Mercedes-Benz Bayii Koluman Motorlu Araçlar İstanbul’dan Genel Müdür Ali Türkay Saltık, Satış ve Pazarlama Direktörü Kaan Saltık, Kamyon Satış Müdürü Kürşat İnce ve Hama Oto Kiralama  ve Çevre Hizmetleri A.Ş.’den Genel Müdür Kenan Çetin katıldılar.

Teslim töreninde konuşma yapan Çekok Grup Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok, Mercedes-Benz markasını, yaygın servis ağı, periyodik bakım maliyet avantajı, uzun süreli kullanımlarda düşük işletme maliyeti, yüksek ikinci el değeri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmasından dolayı tercih ettiklerini belirtti. Çekok ayrıca, düşük yakıt tüketimi ve ağır yol koşullarına dayanıklılığı nedeniyle Actros’larda karar kıldıklarını sözlerine ekledi.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, müşteri talep ve ihtiyaçlarının daima Mercedes-Benz’ in çalışmalarının odak noktasını oluşturduğunu vurguladı. Kurz, büyük bir dinamizm ile güçlenmeye devam eden Çekok Grup’un tercih ettiği marka olmaktan büyük gurur duyduklarını ve bundan sonra Mercedes-Benz’ in de Çekok Grup’un faaliyetlerine ve başarısına katkıda bulunacağını söyledi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise Mercedes-Benz Türk’ün kamyonda yıllardan beri sürdürmekte olduğu tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini ve Mercedes-Benz kamyonlarının büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini vurguladı.

Düşük yakıt tüketimi ile Guiness Rekorlar Kitabına giren Mercedes-Benz Actros 1844 LS, ekonomikliğinin yanısıra konfor ve güvenliği ile de  filoların tercihi olmaya devam ediyor. Mercedes-Benz kamyon ürün gamının amiral gemisi olarak konumlandırılan Actros, Euro V normlarına uygun, 435 beygir gücünde  OM 501 LA motoru ve Mercedes PowerShift şanzımanı  ile gerçek bir çevre dostu.

Çekok Grup, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir sebze ve meyve hallerinde yer alan satış noktaları ile ürün yelpazesinde bulunan tüm mamülleri bahçe tazeliğinde müşterilerine ulaştırabilmek için 7/24 hizmet veriyor. Artan kapasitesi ile her sezon 2000 kişiye istihdam sağlayan Çekok Grup, çevreye zarar vermeden güvenli gıda üretimini sürdürülebilir şekilde sağlamayı hedefliyor. 2011 yılı itibariyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde 10.500 hektarlık tarım alanlarında üretim yapan ve yıllık 200.000 ton üretim kapasitesi ile 41 farklı ürün işleyen Çekok Gıda, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.