Spread the love

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bu seneki ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye şampiyon pilotu Murat Bostancı genel klasmanda zirveyi kaptırmadı.

Sezondaki iddiasını daha ilk yarışta gösteren takım, Murat Bostancı’nın aldığı zaferle rakiplerine göz dağı verdi. 2019 sezonu ile birlikte 4 çeker Fiesta R5 ile yarışmaya başlayan Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise genel klasman dördüncüsü olarak, sezonun geri kalanı için şampiyonanın en büyük adayları olduklarını gösterdiler.

Türkiye Ralli Şampiyonası takvimi ile birlikte yapılan ve 2 çeker araçların yarıştığı Fiesta Rally Cup organizasyonunda ise sıralama son etapta belli oldu. Yarış boyunca istikrarlı bir performans sergileyen Kaan Karamanoğlu – Nehir Yılmaz ikilisi Fiesta Rally Cup “Genel Klasman” ve “Sınıf R2T” birinciliklerini elde etti.

Serdar Bostancı: “2019 sezonunun açılış rallisinde hedeflerimize ulaştık”

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, Ege Rallisi ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Sezonun ilk yarışları yarış sezonuna verilen ara yanında sezonun geri kalanına yönelik önemli ipuçları taşıdığından pilot & co-pilotlar için her zaman stresli olmuştur. 10 araçla katıldığımız Ege Rallisi’nde Emre Hasbay’ın son etapta yaşadığı talihsizlik dışında tüm araçlarımızın “finish”i görmesi bizim çok anlamlı. Bunun yanında, daha önceden Avrupa Kupası’nda & Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pilotlar Şampiyonluğu kazanmış şampiyon pilotumuz Murat Bostancı’nın askere gitmeden 1 gün önce aldığı birincilik ile sezona moralli başlaması, bu sene R5 ile yarışmaya başlayan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisinin umut veren performansları bizleri çok mutlu etti. Sezonu güzel açtık, inşallah güzel kapatacağız. Başta sponsorlarımız olmak üzere destek veren herkese çok teşekkürler.”

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.